22 Haziran 2024 Oğlak Burcunda Dolunay: Emir Demiri Keser

Bayram tatilini uğurlarken 22 Haziran 04:07’de 1° Oğlak burcunda gerçekleşecek Neptünyen dolunay’a doğru ilerlemekteyiz. Dolunay zamanlarında insanlarda duygular, heyecan ve nabız yükselebilir. Gerçekleştiği burç temasında netlik ve tamamlanmalar yaşamamız muhtemeldir. Dolunay anında Ay sürgünde olduğu Oğlak burcunda olacağı için içinde bulunduğumuz koşullara ait hissedememe, ilişkilerde saygı ve mesafenin öne çıkması, güvenli alandan çıkarak risk almak gibi davranışlar kendini gösterebilir. Eğer konfor ve özgürlük sunmayan bir alandaysak oradan ayrılmaktan başka çaremiz kalmayabilir. Sistem, otorite ve yasal sorunlar nedeniyle yapılandırılması gereken durumlar kendisini belli edebilir.

Artık bir yolun sonuna gelindi, daha fazla kaçacak delik kalmadı ve bu dolunay da sonun başlangıcını oluşturuyor. Bir şeyler geri dönüşü olmayan bir şekilde değişecektir. Bu sebeple yeni bir hayatın gerektirdiği ciddiyete hazırlıklı olmak gerek. Dolunay anında Ay-Venüs ve Ay-Merkür karşıtlıkları duygu-mantık ikileminde bocalamamıza neden olsa da en sonunda ‘’emir demiri keser.’’ düsturuyla hareket edebileceğimizi gösteriyor. Tüm bu göksel potansiyeller gelişip ilerlemek adına almamız gereken sorumluluklara bir yandan da bırakmamız gereken kompleksli davranışlara özel bir vurgu yapması mümkün olabilir gözüküyor.
(Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Oğlak burcu dolunayları diğer dolunaylara kıyasla daha gergin enerjiler taşıyabilir. Çünkü Ay Oğlak’ta zarardadır. İçsel çalkantılar, içinde bulunulan koşullardaki rahatsızlık nedeniyle geleceğe karşı güvensizlik, önyargı, pesimist bakış açısı ve anksiyete duygularını tetikleyebilir. Korkuların esir aldığı tüm bu duyguları kontrol altına almak, dengeye getirmek şart olacaktır.

Satürn gezegeni yönetiminde bir burçta gerçekleşecek dolunay otorite, sistemleri, devletleri, kural, yasa ve sınırları gündeme getirebilir. Empati duygusunda azalma görülebilir bu sebeple korunma ihtiyacı artabilir. İnsan ilişkilerinde acımasız eleştiriler, öfke nöbetleri, cezalandırma, fiziksel veya mental uzaklaşma, ayrılık ve boşanma kararları sıklaşabilir bu dolunayla birlikte.
Geçmişe bir yolculuk yaparsak eğer aynı derecede 23 Aralık 2022’de Oğlak burcunda yeniay meydana gelmişti. Şimdi yine bu derecede meydana gelecek dolunay o süreçle birlikte açılan gündemlerin en gelişmiş versiyonuna ulaşabileceğimizin sinyallerini vermektedir.

Hem dolunay derecesi hem de Venüs gezegeni dolunay anında 25 Mart 2024’deki Ay Tutulması derecesini tetikleyerek tutulmanın etkilerinin tekrardan yeni gündemlerle açığa çıkacağını göstermektedir. Ancak Güney Ay Düğümü yönünde gerçekleşen Ay Tutulmaları genellikle vadesi dolan konularla, sonlanma ve vedalarla ilişkilidir. Ayrıca haritası hassas etkiler alan insanlar için birtakım mental ve ruhsal sağlık sorunlarını ortaya çıkarabilir. Bu nedenledir ki evlilik, ortaklık, yakın ilişkiler, maddi kaynaklar ve değerlerle ilişkili ateş hattında olan gündemler varsa daha fazla sınırları zorlamamak gerekebilir. Ufak unsurlar bile bardağı taşırarak tahmin edilemez büyük kayıplara neden olabilir.

Sağlık olarak iskelet sistemi, cilt yapısı, dişler, tırnaklar, saçlar, eklemler ve kemiklerle ilişkili sorunlar görülebilir. Dünya çapında askeri hareketlilik, polisleri ilgilendiren gündemler, önemli bir liderin rahatsızlığı, ülkeler arası bozulan ittifaklar, gizli anlaşmalar, savaş rüzgarlarının esmesi, uçak ve helikopter kazaları, toplumsal karışıklık, yönetim sorunları, sorunlu olan. sistemlerin tıkanması, cinayet ve cinnet vakaları, trafik kazalarında artışlar olabilir.

Olumlu anlamda bu dolunayla sporda başarı, askeri düzenlemeler, konut toprak fiyatlarında düşüş, kentsel dönüşümle ilişkili hızlandırmalar, göç teşvikleri, özellikle mültecilerle ilgili yeni kararlar, yeraltıyla ilgili buluşlar, yeni tarihi yerlerin keşfedilmesi, uzay ve ötesiyle ilgili yeni keşifler, karadelikle ilgili haberler, kanserle ilişkili buluşlar, bilimsel konularda ilerlemeler gibi bazı gelişmeleri de tetikleyebilir.

Yükselen 8° İkizler burcu olurken, Jüpiter gezegeni de birinci eve yerleşiyor. Bu sayede Jüpiter-Plüton üçgeni bir kez daha tetiklenirken büyük bir döngüye veda da edebiliriz. Büyük bir haberin gelmesi, önemli bir konuşmanın yapılması, taşınma kararları, yeni ticari girişimler mümkün. Ancak işini iyi yapmayan insanlar, iyi hizmet sunmayan kurumlar, yolsuzluk peşinde olanlar düşüşe geçebilir. Elbette bazı kişiler uzun uğraşlarının sonucunda başarının ilk meyvelerini toplamaya da başlayabilir.

Dolunay anında Merkür Aşil’in topuğunu temsil eden, gururla ve belli bir misyonla savaşarak ilerlemeyi temsil eden Alhena sabit yıldızı üzerinde olacak. Bu da esasen Merküryen konularda bu dolunayla faydalar yakalayabileceğimizi göstermekte. Emlak piyasasında hareketlenme, mülk toprak yatırımları, eğitim/iş sebepli taşınma ve ticarette bereketi gösterebilir.

Ay, Scheat sabit yıldızıyla kontra paralel olması kan donduran olumsuz haberleri gösterebilir. Ensest ilişkiler, kadın ölümleri, taciz ve cinayet vakalarında artışa neden olabilir. Güneş, Hamal sabit yıldızıyla paralel konumda bulunmasıysa ağır koşullara göğüs geren, sorumluluklardan kaçmayan kişilerin önemli başarılar kazanabileceğine işaret etmektedir. Ancak gaddarlık, katılık, kasıtlı davranışlara neden olabilir. Anlaşılan çok tatlı yıldızlar bu dolunaya eşlik etmeyecek bu nedenle çabasını göstermediğimiz, bedelini ödemediğimiz hiçbir şeyin şansla sonuçlanmasını beklememeliyiz.

Dolunayın sabian sembolüne bakarsak eğer: biri bombardımandan zarar görmüş üç vitray pencere. Sembol bize ara bozan üçüncü şahıslar, ihaleye fesat karıştıran insanlar ve kobay olarak seçilen kişilerle ilişkili yeni gelişme ve düzenlemelerin gündeme gelebileceğini ifade ediyor. Konfor alanından çıkmayı düşünmediği, gizli stratejiler peşinden koştuğu için ortaya çıkan skandalları olan, zarar gören insanları da gösterebilir.

Oğlak Dolunayı’nın burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz)

KOÇ: Kariyerinize dair önemli bir kararı vermenin eşiğinde olabilirsiniz. Resmi kurumlarla ve otorite figürleriyle önemli görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Beklediğiniz çok önemli bir haber varsa gelebilir. İşten ayrılma, sektör değişikliği, terfi ve atama gibi konular nedeniyle toplumsal statünüzde güçlü değişimler olabilir. Başarınızı olumsuz etkileyen unsurları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Eşinizin ailesiyle ilgili gerginliklere karşı dikkat etmek gerekebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Hukuksal konular, yurt dışı, eğitim, ticaret ve seyahatlerle ilgili organizasyon yapabilirsiniz. İşleriniz resmiyete dökülebilir. Uzun süredir devam eden yasal süreçlerin tamamlanması mümkün. Mezun olabilirsiniz. Bürokratik işlemlerde aksiliklere karşı dikkat etmek gerekebilir. Hayata bakış açınızı değiştiren önemli olaylar yaşanabilir. Sorumluluklarınızı daha ciddiye almaya başlayabilirsiniz. Toksik iyimserliği bırakmanız gerekebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Borçlar, miras, vergi konularıyla ilişkili yarım kalan işlerinizi toparlayabilirsiniz. Hedefleriniz büyük bir değişikliğe uğrayabilir. İlişkilerde alacak verecek hesaplarını kapatabilirsiniz. Ek masraflara karşı hazırlıklı olmanız gerekebilir. Getirisi düşük yatırımlarınız varsa artık daha fazla devam edemeyebilirsiniz. Prim, ek iş sayesinde yeni kazançlar hedefleyebilirsiniz. Psikoterapi alabilir, ruhsal çalışmalar, araştırmalarla ilgilenebilir, tedavi başlatabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: İlişkilerinizi ilgilendiren önemli bir dönüm noktası yaşayabilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek kişilerle tanışabilirsiniz. İyi gitmeyen beraberlikler sonlanabilir. İlişkilerde tüm gerginliklere karşı daha yapıcı olmanız gerekebilir. Avukatlarla görüşebilirsiniz. Davalar, danışmanlıklar, ikili görüşmeler ve pazarlıklar gündeme gelebilir. Yeni proje anlaşmaları yapabilir, resmi bitişler yaşayabilirsiniz. Kiminiz de yer değişikliği, seyahat ve taşınma konuları gündeme gelebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Mesleğinizi, günlük rutinlerinizi ve sağlığınızı ilgilendiren önemli bir gelişme olabilir. Uzun süredir önünüze çıkan engellerden ve düşmanlardan artık kurtulabilirsiniz. Hizmet aldığınız, verdiğiniz yer ve kişilerle aranızda gerilimler olabilir. Sıkıntılarınızı dile getirmekte zorlanabilirsiniz. İş hayatınızda da departman değişimi, müşteri ilişkileri gündem olabilir. Her şeye detaycı, eleştirel ve mükemmeliyetçi yaklaşımda olabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Trendleri belirleyici bir marka ikonu gibi davranabilirsiniz bu süreçte. Yaratıcı çalışmalar yapabilir, yeni yerler keşfedebilir, riskli girişimlerde bulunabilirsiniz. İş hayatınıza dair vereceğiniz kararlar büyük bir engele takılmadan devam edebilir. İşleri biraz gevşetmek tatil yapmak da isteyebilirsiniz. Aşkta ayaklarınız yere sağlıklı basmıyorsa, partnerle gerilim ve soğukluğa hazır olmanız gerekebilir. Sorumlu yaklaşımlar ilişkide seviye atlamanızı sağlayabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Taşınmazlarla ilgilenmek, tadilat, dekorasyon, miras ve taşınma konularıyla ilgili devam eden işleriniz varsa artık tamamlayabilirsiniz. Aileniz içinde baskıcı, kontrolcü ve yargılayıcı insanlar varsa biraz gerilebilirsiniz. Adaletsiz bulduğunuz konular varsa daha fazla dayanamayıp sesinizi çıkarabilirsiniz. Evinizde toplantılar, kutlamalar olabilir. Akrabalarınızla görüşebilirsiniz. Eşinizin ailesiyle kendi aileniz arasında kalarak orta yolu bulmaya çalışabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

AKREP: Ticari hayatınıza dair önemli konuşmalar, araç kiralama, imza, evrak işleri, elektronik alet alım ve satımları gündeme gelebilir. Eğitim almak, araştırmalar yapmak, dilinizi geliştirmek, bilgilerinizi tazelemek için de iyi bir zaman olacaktır. Sosyal anlamda bazı insanlarla buzları eritebilirsiniz. Kısa ama keyifli bir seyahat planlayabilirsiniz. Kardeş, kuzen ve komşularınızla aranızda iletişimin nabzı yükselebilir. Çevreye dedikodular yayılabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YAY: Para alışverişlerinizin sıklaşacağı bu süreçte, yarım kalan borçlarınızı ve ödemeleri tamamlayabilirsiniz. Yeni bir gelir kaynağının kapısı aralanabilir sizin için. Hizmet aldığınız yerlere ve kurumlara büyük paralar ödeyebilirsiniz. Kazancınız size yetersiz gelmeye başlayabilir, yeni girişimler planlayabilirsiniz. Mesleki değişimlere gidebilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız şirket giderleri artabilir, çalışanlarınıza zam yapmayı düşünebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Sağlık, dış görüntünüz ve motivasyonlarınızı ilgilendiren önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Eklem ağrıları ve yorgunluk yaşayabilirsiniz. Cilt ve diş işlemleri yaptırabilirsiniz. Tepkileriniz ve davranışlarınız değişime gidebilir. İş hayatınızda dengeler değişebilir. Farklı bir yöne gidebilirsiniz. Katı, soğuk, yargılayıcı davranırsanız ilişkilerinizde gerilim artabilir. Ayrılık ve barışmalar olabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

KOVA: Sizden saklananlar varsa ortaya çıkabilir, gizli düşmanlarınız varsa fark edebilirsiniz. Siz de insanlara karşı kartlarınızı açık oynayabilirsiniz. İş seyahatine çıkabilirsiniz. Başarılarınız daha hızlı biçimde göze gelebileceğinden negatif insanların olduğu ortamlarda bulunmamanız sizin hayrınıza gelişecektir. İş hayatınızda bazı manipülatif insanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Gizli hayran ve destekçileriniz sizi güçlü kılabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BALIK: Sosyal organizasyonlara iştirak edebilir, insan bağlantılarınızı geliştirebilir, arkadaşlıklarınızla değerli zamanlar geçirebilirsiniz. Kariyer kazançlarınız artabilir. Gelecek planlarınızı uygulamaya geçirebilirsiniz. Bireyselleşmenin sorumluluğunu almanız gerekebilir. Kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz veya varsa büyütebilirsiniz bu süreçte. Sosyal çevrenizde büyük amaçlar peşinden koşabilir, çevrenizi etki altına alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis

Başa dön tuşu