30 yaşına gelmeden okunması gereken kitaplar nelerdir hepsi birer şaheser!

Sizlere 3O yaşına gelmeden evvel kesinlikle okumanız gereken kitapların bir kısmının listesini hazırladık. Bu kitaplar tam bir baş yapıt niteliğinde. Okuduğunuz vakit hayal dünyasında kaybolacağınız bu kitaplar sizin hayata bakış açınızı değiştirecek ve hayatınızın mana kazanmasını sağlayacak nitelikler taşıyor. 

ANNA KARANİNA-TOLSTOY

Aşkı yüzlerce müellif tarafından ele alınmış bir bahistir lakin dünyaca ünlü Rus muharrir Tolstoy’un “Anna Karenina”sı üzere destansı olanı pek yoktur. Anna Karenina, 19. yüzyıldaki Rus aristokrasisinde yaşanan bir yasak aşk öyküsü.

AŞK VE GURUR-JANE AUSTEN

Klasik periyot romanları ortasında kıymetli bir yere sahip olan “Aşk ve Gurur”, 18. yüzyıl İngiltere’sinde geçen unutulmaz bir aşk kıssasını mevzu alıyor. Orta halli bir ailenin zeki ve sevinçli kızı ile kibirli ve mağrur olmasının yanı sıra son derece dürüst ve varlıklı genç bir adamın neredeyse nefretle başlayan bağlarının büyük bir aşka dönüşünü anlatan bu kitapta, biri gururlu başkası önyargılı iki insanın vakit ilerledikçe yanıldıklarına ve birbirlerine yaptıkları onca haksızlığın sadece aşkla telafi edilebileceğine şahit olacaksınız.

BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT-NIETZSCHE

Tam ismi “Böyle Buyurdu Zerdüşt: Herkes ve hiç kimse için bir kitap” olan eser, dâhi Alman filozof Friedrich Nietzsche’nin ideolojisini anlattığı en değerli yapıttır.Nietzsche’nin felsefî görüş ve kavramları açısından çok değerli bir yer tutmaktadır. 

Başa dön tuşu