Aktif kömürün faydaları cilt yenilenmesinde kullanılıyor!

Son yıllarda tanınan olmaya başlayan faal kömürün ne olduğunu  duymuş muydunuz? Karbondan oluşan bu kömür tozu bilhassa diş beyazlatmada ve cilt yenilemede kullanılıyor. Hap ve toz halinde satılan faal kömürün beden sıhhatine olan bilinmeyen yararlarını sizler için araştırdık. Pekala faal kömürün yararları neler? Faal kömür nerelerde kullanılır? İşte etkin kömür hakkında tüm merak edilenler! 

CİLDİN pH İSTİKRARINI KORUYOR! 

Aktif kömür nemli ve rutubetli alanlarda ortaya çıkan kokulu bir husustur. İçerisinde bulundurduğu güçlü elementler sayesinde toksin atıcı bir özelliğe sahiptir. Mide rahatsızlıklarına düzgün gelen faal kömür, cilt yüzeyindeki açılmış gözeneklerin içerisindeki bakterileri temizleyerek gözeneklerin tekrar sıkılaşmasını da sağlamaktadır. Cilt için epeyce yararlı olan etkin kömür, cildin pH istikrarını de muhafazaya yardımcı olmaktadır. 

DİŞLERİN BEMBEYAZ OLMASINI SAĞLIYOR 

Aktif kömürün en çok bilinen özelliklerinden biri de diş beyazlamasına yardımcı olmasıdır. Derinlemesine bir diş paklığı için kesinlikle kullanılması koşuldur. Yapmanız gereken tek şey, Bir tutam kömür tozuna sıcak suda yıkanmış fırçayı sürmek ve dişleri nazikçe fırçalamak. Yavaş fırçalamanızda yarar var. Aksi taktirde dişlerinizi çizebilirsiniz. Günde bir defa fırçalama yapmanız kâfi olacaktır. 

HAZIMSIZLIK MESELESİNİ ORTADAN KALDIRIYOR! 

Aktif kömür tıpkı vakitte yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık meselesini da ortadan kaldırmaktadır. Şayet kronik olmayan bir durum kelam mevzusuysa faal kömür bunun için ülküdür. İsterseniz hap olarak tüketebilir isterseniz yemeğinize ekleyebilirsiniz. . Fakat hap olarak tüketildiğinde en az 10 bardak su beraberinde tüketilmelidir. Aksi halde bedenin ısı oranını bozar. Ayrıyeten kronik bir ilaç kullananların kesinlikle uzmanlarına istişareleri gerekir. 

Başa dön tuşu