Almula Merter Churm kimdir evlat edindiği çocuklarının hikayesini yazdığı kitabın gelirini bağışladı

Almula Merter Churm’ün iki çocuğunu evlat edinme sürecini anlattığı kitabı “Dokuz Ay On Gün”ün 2’nci baskısı tükenmek üzere. Churm, okuyanları derinden etkileyen kitaptan elde edeceği geliri Esirgeyici Aile, Evlat Edinme Derneği’ne (KOREV) bağışlayacak.

Merhum sanatçı Ferdi Merter’in kızı, oyuncu, direktör ve muharrir Almula Merter Churm, yeni kitabı “Dokuz Ay On Gün” ile okurları derinden sarstı. 2014’te İngiliz Robert Churm ile evlenen ve geçen yıl kimsesiz iki kardeşi evlat edinen Almula Merter Churm, bayanlara ve ailelere umut olmak maksadıyla kaleme aldığı kitabında hayatının aşkını nasıl bulduğunu ve hayallerine kavuşma sürecini yazdı. Başarılı muharrir kitapta ayrıyeten 19 Eylül 2018’de ortamızdan ayrılan babası Ferdi Merter’e vedasını da anlattı

KİTABI OKUYAN İMZA GÜNÜNE KOŞTU

Mona Yayınları tarafından okura sunulan “Dokuz Ay On Gün”, çok kısa müddette 2’nci baskıya ulaştı. Yakında 3’üncü baskısı da yapılacak olan eser, okuyanlara duygusal anlar yaşattı. Almula Merter Churm’ün anlattıklarından çok etkilenen ve onunla tanışmak isteyen birçok okur, başarılı müellifle imza günlerinde bir ortaya geldi. Churm’ün hem D&R mağazasında hem de Nezih Kitabevi’nde düzenlediği imza günlerinde ağır iştirak nedeniyle izdiham yaşandı.

KENDİ TELİFİNİ BAĞIŞLAYACAK

51 yaşında anne olma sevincini yaşayan Almula Merter Churm, bayanlara “Hayallerinizin peşinden giderseniz istediğiniz her şeyi başarırsınız” iletisini veren “Dokuz Ay On Gün” kitabıyla birlikte alkışlanacak bir karar da aldı. Müellif, kitaptan elde edilecek gelirin kendi hissesine düşen kısmını Gözetici Aile, Evlat Edinme Derneği’ne (KOREV) bağışlayacağını açıkladı.

Başa dön tuşu