Altın maskenin cilde faydaları canlı bir cilt görüntüsü için…

Altın maskesini hiç duymuş muydunuz? Ciltteki kırışıklıkların, sivilcelerin ve cilt lekelerinin yok edilmesini sağlayan bu mucizevi maske cilt kusurlarını gidermede mucizevi bir tesir yaratıyor. Piyasada bulunan bu maske biraz pahalı! Bunun nedeni de altın tozundan yapılıyor olmasından kaynaklı. Dışarıdan almak yerine bu maskeyi meskende yapmaya ne dersiniz? Hem daha ekonomik olacak hem de pratik bir formda hazırlayabileceksiniz. Pekala son vakitlerin beğenilen cilt bakım yolu altın maskesinin cilde yararları neler? Konutta altın maskesi nasıl yapılır? İşte tüm merak edilen soruların cevapları elmaelma.com’da. 

CİLDE YARARLARI MUCİZEVİ TESİR YARATIYOR 

Altın maskesinin cilde pek çok yararı bulunmaktadır. Bu yararlarından en değerlisi gergin bir cilde sahip olmanızı sağlamasıdır. Bunun yanı sıra ince kırışıklıklara ve çizgilere de yeterli geldiği biliniyor.  İçeriğinde bulundurduğu altın tozu ciltteki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bu da cildin canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt renginin açılmasına yardımcı olan altın tozu, cilt lekelerine sebep olan meyyit hücrelerinde ciltten atılmasına yardımcı olur. 

ALTIN MASKE KONUTTA NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

1 Yemek kaşığı Altın tozu, su

HAZIRLANIŞI:

Altı maske yapmak için gerekli olan altın tozu kaliteli kozmetik mağazalarında yada aktarlarda bulunmaktadır. Bir cam kase içerisine 1 yemek kaşığı altın tozu konarak üzerine su ek edilir. Su göz kararı dökülür lakin macun kıvamını yakalamak için azar azar dökülmesi gerekmektedir. Macun kıvamını kesinlikle yakalamanız gerekmektedir. Macun kıvamına gelen maskeyi cildinize uygulayın. Hepsi bu kadar çıkarıtken dikkatli olmakta yarar var. İşlemi sonlandırmak için yüzünüzü ılık su ile yıkayınız ve nemlendirici sürünüz.

Başa dön tuşu