Altın sütün faydaları mucizevi etki yaratıyor!

Doğada bulunan neredeyse en güçlü antioksidan olan altın sütün yatmadan evvel içildiği vakit bedeni uykuda yenilediğini duymuş muydunuz? Üstelik uzmanların çabucak hemen herkesin nizamlı olarak içmesi gerektiğini söylediği bu mucizevi sütün yalnızca sıhhate yararı yok. Osmanlı’daki bayanların hoşluk sırrını oluşturan bu mucizevi karışım cilt sıhhati için de birebirdir. Pekala cilte ve bedene bu kadar faydalı olan altın süt nedir? Hangi hastalıklara âlâ gelir? Nasıl hazırlanır? Elmaelma.com olarak merak edilen tüm soruların karşılıklarını sizler için araştırdık. İşte tabiatta bulunan en güçlü antioksidan olan altın sütün bilinmeyen faydaları! 

YÜZYILLARDIR ALTERNATİF TIPTA KULLANILIYOR 

Altın süt, zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve hindistan cevizi gibi sağlıklı besinlerin süte ek edilmesiyle oluşan bir karışımdır. Bunlara ek olarak bal da eklenebilir. Bilhassa gece yatmadan evvel tüketildiği vakit bedeni yenileme özelliği olduğu bilinmektedir. Yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan bu karışımın sıhhate olan yararlarının yanı sıra cilde de yararları bulunmaktadır. 

DOĞADA BULUNAN EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN! 

Altın süt içerisinde birden fazla antioksidan barındıran enfes bir içecektir. Bu özelliği sayesinde bedenin serbet radikalli hücrelerinin temizlenmesini sağlamaktadır. 

VÜCUDUN GEREKSİNİM DUYDUĞU GÜCÜN 5 KATINI SAĞLAR 

Altın süt tıpkı vakitte bedenin günlük gücünün 5 katını sağlamaktadır. Sağlıklı görünmenizi sağlayacağı üzere uzun müddet tokluk hissi de verecektir. Bu özelliği sayesinde diyet listelerinde birinci sıralarda yer almaktadır. 

TİROİD HASTALIKLARININ OLUŞUMUNU ÖNLER 

Tüm bedendeki ziyanlı hücreleri idrar yolu ile attar. İçerisinde bulunan besinler bedendeki hormon seviyesini dengelediğinden tiroid üzere hastalıkların oluşumunu önler. 

ALTIN SÜT NASIL HAZIRLANIR?

1 su bardağı yağsız süt, 1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal, 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı  süzme bal, 1 çay kaşığı karabiber tozu

HAZIRLANIŞI

Tüm gereçleri cezvede kısık ateşten 5 dakika kaynatınız. Daha sonra bir su bardağına alıp ılımasını bekleyiniz. Sonra balı ekleyerek tüketiniz. Günde yalnızca bir bardak tüketilmelidir. Ya kahvaltıdan evvel ya da uyumadan evvel tüketebilirsiniz. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu