Alzheimer’dan korunma yöntemleri günde 1 tane elma tüketirseniz…

Alzheimer, yaş ilerledikçe ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Unutkanlıkla ortaya çıkan bu rahatsızlık hafıza, konuşma üzere durumlarda sıkıntılar oluşmasına, günlük hayatın gerektirdiklerini uygulanamamasına neden olmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmanın yolları da bulunmuyor değil! Elmaelma.com olarak sizlere alzheimer hastalığından korunmanın yollarının neler olduğunu araştırdık. 

AKDENİZ TİPİ BESLENME DEĞER TAŞIYOR 

Alzheimer’dan korunmak için uzmanlar Akdeniz tipi beslenme modelinin uygulanması gerektiğini söylüyor. Bu beslenme çeşidi, hastalığın ilerlemesinin yavaşlaması açısından kıymet taşımaktadır. İşte Alzheimer’dan korunmak için tüketmeniz gereken birtakım besinler… 

KAHVE ALZHEİMER RİSKİNİ YÜZDE 65 AZALTIYOR 

Bir vakitler sıhhatsiz olduğu düşünülen kahvenin o denli bir yararı ortaya çıktı ki! Kahve alzheimer hastalığını önleyen besinler ortasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda günde 3-5 fincan kahve içen kadın ve erkeklerde Alzheimer gelişme riskinin yüzde 65 oranında azaldığı belirlendi.

ŞEKER TÜKETİMİNİ AZALTMAYA ÇALIŞIN 

Çok fazla şeker beyinde Alzheimer plakları oluşturuyor. Tüm şeker tiplerinde azaltmaya gitmelisiniz. Bu mevzu önemli kıymet taşıyor. Şekeri azaltmaya hatta mümkün olduğu kadar kısa bir müddette hayatınızdan çıkarmaya çalışın. 

BOL BOL ELMA SUYU İÇİN 

Bol bol elma suyu için. Alzheimer hastalığından korunmanın bir öteki yolu ise elma suyudur. Elma suyunun içerisinde yer alan birtakım hususlar alzheimer’ın gelişmesini engelliyor. Günde en az 1 elma tüketmeye ya da elma suyu içmeye ihtimam gösterin. 

Başa dön tuşu