Anneler gününde ne hediye alınır bir çok kişi sadece yılda bir kere hediye alıyor!

Malum Anneler Günü yaklaşıyor! Annesini o özel günde keyifli etmek isteyenlerin ‘Acaba bu yıl anneme ne armağan alsam?‘ sorusunu sorarak telaşa girdiği son haftaya giriyoruz! Lakin her yıl ikram telaşı yaşanan Anneler Günü’nde armağan alırken yıl içerisinde annenize bu özel gün dışında armağan alıyor musunuz? Gittigidiyor’un Poltio üzerinden düzenlediği 24 Nisan- 3 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilen ve 4 bin 405 kişinin oy kullandığı ankette, “Annenize en son ne vakit ikram aldınız?” sorusuna cevap aradı! İşte Anneler Günü’nde ikram almak için kara kara düşünenleri şaşkına uğratacak sonuç!

BİR ÇOK KİŞİ YALNIZCA ANNELER GÜNÜNDE ANNESİNE ARMAĞAN ALIYOR!
 
Anneler Günü’ne dair beklentilere yapılan anket ışık tuttu. Toplamda 4 bin 405 kişinin oy kullandığı ankette her iki bireyden birinin annesine en son geçen yıl Anneler Günü’nde armağan aldığı ortaya çıkarken; annesine özel bir günü beklemeden son 1 ayda armağan aldığını belirtenler ise yüzde 17’lik bölümü oluşturdu. Sonuçlara nazaran, 10 şahıstan 7’si Anneler Günü’nü annesine armağan almadan geçirmezken, annelerin 3’te 1’inin de kesinlikle bir armağan beklediği ortaya çıktı. 
 
Anneler Günü’ne sayılı günler kala annesini keyifli edecek özel bir armağan almak isteyenlerin telaşı her geçen gün artıyor. Gerçekleştirdiği araştırma, çocukların annelerine ikram alma alışkanlıklarının yanı sıra annelerin de beklentilerine ışık tutuyor. Sonuçlara nazaran, Türkiye’de her iki şahıstan biri annesine yalnızca Anneler Günü’nde armağan alıyor. 
 
24 Nisan- 3 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilen ve 4 bin 405 kişinin oy kullandığı ankette, “Annenize en son ne vakit ikram aldınız?” sorusunu cevaplayanların yüzde 51’i “Geçen sene Anneler Günü’nde” karşılığını verdi. Bu cevabı yüzde 18’le “Doğum gününde”, yüzde 17’yle “Son 1 ay içinde” ve yüzde 14’le “Geçen 6 ay içinde” takip etti.

”BİRLİKTE VAKİT GEÇİRİRİM”
 
“Anneler Günü’nde annenize armağan alır mısınız?” sorusuna iştirakçilerin yüzde 73 üzere büyük bir çoğunluğu “Mutlaka alırım” cevabını verirken; bu karşılığı yüzde 17’yle “Annem için o günü hatırlamak kıymetli, almam”, yüzde 6’yla “Hediye almam, birlikte vakit geçiririm” ve yüzde 4’le “Almam” cevabı izledi.

”HEDİYE BEKLENMEK YERİNE HATIRLANMAK İSTİYOR”

Annelere “Anneler Günü’nde armağan bekler misiniz?” sorusunun yöneltildiği ankette, katılanların yüzde 35’i “Çocuklarımla birlikte vakit geçirmek isterim, ikram beklemem” karşılığını verirken, bu karşılığı yüzde 33’le “Mutlaka beklerim” ve yüzde 32’yle “Hatırlanmak değerli, ikram beklemem” takip etti.

EN ÇOK HAZIR GİYSİ SEÇİLDİ!
 
Hediye seçimleri için “Anneler Günü’nde annenize ne ikram alırsınız?” sorusunun yöneltildiği ankette iştirakçilerin yüzde 42’si “hazır giyim” cevabını verirken; yüzde 17’si “Küçük konut aleti”, yüzde 15’i “Çiçek”, yüzde 10’u “takı ve aksesuar”, yüzde 9’u “Mobilya ve mesken aksesuarı”, yüzde 4’ü “Parfüm”, yüzde 2’si “Cep telefonu” ve yüzde 1’i “Kozmetik” şıkkını işaretledi.

ANNELER ARMAĞAN OLARAK NE BEKLİYOR?
 
Hediye bekleyen annelerin ise armağan tercihlerinde birinci sırayı yüzde 28’le “Takı ve aksesuar” aldı. Bu cevabı yüzde 21’le “Çiçek”, yüzde 16’yla “Küçük mesken aleti”, yüzde 15’le “Hazır giyim”, yüzde 7’yle “Mobilya ve konut aksesuarı”, tekrar yüzde 7’yle “Parfüm”, yüzde 5’le “Cep telefonu” ve yüzde 2’yle “Kozmetik” cevabı takip etti.
 

Başa dön tuşu