Asetonsuz oje çıkarma yöntemleri diş macunu sürün!

Zaman vakit oje sürerken unutup aklımızdan çıkardığımız bir şey olabiliyor. Meskende aseton olup olmadığı. Şayet konutta aseton yoksa ve ojeyi bulaştırdıysanız yandınız! O vakit kara kara düşünmeye başlıyoruz nasıl yapsam da çıkartsam diye. İşte tamda bu noktada birkaç doğal prosedür imdadımıza koşuyor. Pekala asetonsuz oje çıkarma teknikleri neler? Asetonsuz oje nasıl çıkarılır? Elmaelma.com olarak sizlere oje çıkarmanın doğal tekniklerini araştırdık. İşte 3 doğal oje çıkarma yöntemi! 

DİŞ MACUNU SÜREBİLİRSİNİZ 

Evinizde aseton kalmadığında birinci başvuracağınız sistem diş macunu olabilir. Lakin burada dikkat edilmesi gereken bir konu var ki o da her diş macununun oje temizleme konusunda başarılı olmadığı hususudur. Yapmanız gereken tek şey diş macununu tırnağınıza ya da pamuğa dökerek tınaklarınızı ovmak. 

SİRKE VE LİMON KULLANIN 

Bir modül pamuğu sirkeye batırarak üzerine birkaç damla limon sıkın. Tırnaklarınızın üzerinde sirkeyi bir ölçü bekletirseniz yumuşamasını sağlayacaktır. Sonra yavaşca pamukla ojenizi tırnaklarınızdan çıkarabilirsiniz. 

KASTOR YAĞI 

Asetonsuz kalındığında yararlanılabilecek doğal usullerden biri de kastor yağıdır. Kastor yağını bilen kişi sayısı çok yoktur. Aslında öbür formüller ortasında kıyaslama yapıldığı vakitte tırnak için en faydalı oje silme metodu kastor yağıdır.  Kastor yağını tıpkı aseton üzere pamuğa dökerek ojelerinizi temizleyebilirsiniz. 

Başa dön tuşu