At kestanesinin faydaları neler şah damarınıza sürerseniz…

At kestanesini bilmeyen yoktur. Cilde birçok yararı bulunan at kestanesinin sıhhate olan yararlarını duymuş muydunuz? Çok güçlü bir antioksidan olan at kestanesi alternatif tıpta sıklıkla kullanılmakta ve birçok sıkıntıya derman olmaktadır. At kestanesinin bilhassa şah damarına sürüldüğünde o denli bir faydası varki duyunca şaşıp kalacaksınız. Pekala at kestanesinin yararları neler? İşte merak ettiğiniz soruların cevapları elmaelma.com’da. 

VÜCUT AĞRILARINI DİNDİRİYOR 

At kestanesi 1500’lü yıllarda keşfedilmiştir. O vakitten günümüze kadar alternatif tıpta kullanılan at kestanesinin cilt bakımından tutunda sıhhate kadar pek çok alanda yararı olduğu ortaya çıkmıştır. İçerisinde B1, C, K ve P vitaminleri bulunduran at ketanesi beden ağrılarının dindirilmesinden tutun da kas ağrılarının güzelleştirilmesine kadar pek çok mevzuda yarar sağlamaktadır. At kestanesinin yağı da ezilerek çıkarılan bir yağdırç Bu yağ yaşlanmayı geciktirir ve bunun yanı sıra kozmetik sanayindede sıklıkla tercih edilmektedir. 

AT KESTANESİNİN BİRÇOK YARARI VARDIR 

At kestanesi bedendeki iltihaplı enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olır. Bunun yanı sıra eklem ve kemiklerde romatizma ya da iltihaplanmada kaynaklı ortaya çıkan ağrıları dindirir.

ŞAH DAMARINA SÜRERSENİZ…

At kestanesi şah damarı, alın ve ayak tabanlarına sürüldüğünde vücuttaki kan dolanımını düzenleyerek hudutların beyne daha yeterli iletilmesini dayanaklar. Kronik gerilim ve yorgunluğu önler. Bunun yanı sıra kan dolanımını düzenlendiğinden damarların tıkanmasını önler.

SARKAN DERİLERİ TOPARLAR

İçerdiği apigenin sayesinde sarkan derileri toparlar. Kırışıklığı önleyerek yaşlılığı maniler.

VÜCUTTAKİ TOKSİNLERİN ATILMASINA YARDIMCI OLUR 

At kestanesi yağını koltukaltınıza sürerseniz terleme yaparç Böylelikle bedeninizdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu da münasebetiyle üst teneffüs yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur. 

CİLDİN YENİLENMESİNE YARDIMCI OLUR  

Yağı saç dökülmesini önler. Ayrıyeten cildin yenilenmesini destekleyerek lekeleri giderir. 

AT KESTANESİ KREMİ NASIL HAZIRLANIR?

Yarım kilo at kestanesini soyup düzgünce dövünüz içerisine bir şişe elma sirkesi ekleyip güneş görmeyen bir alanda 20 – 25 gün bekletin. Daha sonra ağrıyan bölgenize uygulayabilirsiniz. At kestanesi günde en az bir defa uygulanır. Hepsi bu kadar! 

AT KESTANESİ ÇAYI NASIL YAPILIR?

Kabuğu kaynatılıp tüketilebilir. Ezilmiş kabuklardan bir yemek kaşığı 3 su bardağı su eklenerek kaynatılır. 2 saat bekletilen bu su süzülerek tüketilebilir. Ani ateşlenme, hazımsızlık, yemek borusu kanseri ve soğuk algınlığı üzere hastalıklara âlâ gelir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu