Burun yağlanması neden olur salatanın suyunu sürerseniz…

Sürekli olarak burnunuz yağlanıyorsa endişelenmeyin! Size önereceğimiz pratik maske tanımları sayesinde bu sorundan kısa mühlet içerisinde kurtulabileceksiniz. Bu maske tanımları hem cildinizin güzel  görünmesini sağlayacak hem de yağlanmayı yok edecek. Pekala burun yağlanması neden olur? Burun yağlanması nasıl geçer? İşte burun yağlanmasına dair tüm merak edilenlerin yanıtı elmaelma.com’da. 

BURUNDA FAAL YAĞ BEZELERİNİN FAZLA OLMASI YAĞLANMAYA YOL AÇIYOR 

Burun yağlanmasına neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Bunlar; beslenme stili, hayat alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar vs. Uzmanlar burun yağlanmasının nedenini bilhassa burunda etkin yağ bezelerinin daha fazla olmasına bağlıyor. Büyük gözenekler nedeniyle de öbür bölgelerden daha fazla görülüyor. 

YUMURTA AKI SÜRÜN 

Yumurta akı burundaki yağlanmaya yeterli gelecek maske tanımlarından biridir. Yumurta bilhassa cildin yağ istikrarının eşitlenmesine yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, yumurta akını süratlice köpük köpük olana kadar çırpmak ve burnunuza uygulamak. Bu maskeyi tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra yıkayın. Bu hem cildinizdeki yağlanmayı giderecek hem de gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olacaktır. 

SALATALIK MASKESİ YAĞLANMAYI YOK EDİYOR 

Salatalık maskesi de yeniden yumurta maskesi üzere burundaki yağlanmayı yok eden maske tanımlarından bir adedidir. Yapmanız gereken tek şey salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirmek ve geride kalan suyu limon suyu ile birleştirip burnunuza sürmek. Akabinde yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın. Tertipli olarak uyguladığınız vakit burnunuzdaki yağlanmanın yol olduğunu göreceksiniz. Hergün bu süreci uygulayabilirsiniz. 

Başa dön tuşu