Cilt çatlakları nasıl geçer C ve D vitaminleri tüketin!

Genellikle kilo alıp verme sonrası yahut hamilelik periyodundan sonra oluşan cilt çatlakları tüm bayanların kabusu olmuş durumda! Epey makûs bir görünüme sebebiyet veren bu durumla karşı karşıyaysanız ve tahlil önerisi bulmakta zorlanıyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. Uygulayacağınız bu kolay formüller sayesinde hem çatlak oluşumuna pürüz olabilecek hem de var olan çatlaklarınızdan kurtulabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler! 

BOL SU İÇMEYE İTİNA GÖSTERİN 

Su içmenin sıhhat açısından ne kadar değerli olduğunu bilmeyen yoktur. Sıhhat açısından bu kadar değerli olan su, cildimiz içinde epey değerlidir.  O denli ki bayanların kabusu haline gelmiş olan çatlaklardan kurtulmanın yolu bile su içme de saklı! Tertipli su tüketerek cildinizi nemli tutabilir ve çatlak probleminden kurtulabilirsiniz. 

BOL BOL C VE D VİTAMİNİ TÜKETİN 

Cilt çatlaklarını önlemenini bi yolu da bol bol C ve D vitamini tüketmekten geçiyor. Bu nedenle gün içerisinde bol ölçüde C ve D vitamini tüketmeyi ihmal etmeyin. 

KİLONUZU DENETİM ALTINDA TUTUN

Çatlak oluşumuna neden olan en kıymetli faktörlerden bir tanesi hiç kuşkusuz kilo alıp verme durumudur. Bu nedenle kilonuzu denetim altında tutmaya ihtimam gösterin. İstikrarlı beslenin ve idmanı hayatınızdan çıkarmayın. 

Başa dön tuşu