Cilt rengi nasıl açılır? Cilt rengi açıcı maske tarifi…

Son vakitlerde bilhassa bayanların ağır ilgi gösterdiği bir husus deri rengi açtırma! Koyu olan cildinizden şikayetçi misiniz, daha açık, mermer üzere bir cilde mi sahip olmak istiyorsunuz? Rastgele bir estetik operasyona yatmadan, büsbütün doğal usuller ile cilt renginizi açmanız mümkün. Cilde rengini veren husus, renk pigmentleridir ve bu büsbütün genetik bir durumdur. Cilt renginiz doğuştan çok esmer veyahut koyu buğday tonlarda değilse, doğal gereçler yardımıyla cilt rengini açmak mümkündür. Sizler için 5 organik maske tanımı hazırladık…

Pirinçle Cilt Beyazlatma: Cilt rengi nasıl açılır sorusuna verilecek en klasik karşılıklardan birisi de pirinçtir. Pirincin, cilt üzerindeki leke giderici ve ağartıcı tesirleri öteden beri bilinmektedir. Pirinç suyu ile yüz beyazlatmauzun yıllardır Uzakdoğulu bayanlar tarafından klâsik bir uygulama haline getirilmiş olup, son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Yaklaşık 2 çorba kaşığı pirinç ununu, krem kıvamına gelecek formda su ile karıştırın ve gözaltları hariç tüm yüzünüze ve hatta boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. 30 dakika bekleyin ve cildinizi ılık suyla arıtın.
Haftada 1 yahut 2 sefer uygulayabilirsiniz.

Limonla Cilt Beyazlatma: Vücut sıhhati ve hoşluğu için sayısız yararları olan limonun ağartıcı ve renk açıcı özelliğinden, saçlarınız için olduğu üzere, cildiniz için de istifade edebilirsiniz. Yarım limonu cildinizin üzerinde gezdirip, tüm gece bu biçimde kaldıktan sonra, sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadığınızda cildinizdeki değişime şaşıracaksınız. Fakat gece boyunca yattığınız odanın tamamiyle karanlık ve ışıksız olmasına ihtimam göstermelisiniz; çünkü limon suyundaki asit, ışıkla birleşince ciltte leke bırakabilir.

Domatesle Cilt Beyazlatma: Domates, yalnızca cilt sivilceleri üzerinde uygunlaştırıcı tesir yapmakla kalmıyor, tıpkı zamanda cilt rengi üzerinde beyazlatıcı tesir de sağlıyor. Asidik özelliğiyle cildi ağartan domatesi, rendeleyip yüzünüze maske yapabilirsiniz. Domates ciltle temas etiğinde kaşınma, yanma tipi hassasiyetler ortaya çıkabilir. Maskeyi yüzünüzde aşağı üst 15 dakika tutarak yıkayabilirsiniz. Rendelenmiş domatesin içerisine az bir ölçü un da ekleyebilirsiniz.

Salatalıkla Cilt Beyazlatma: Sulu ve beğenilen kokulu bir zerzevat olan salatalık, sofralara kattığı lezzetin yanı sıra, cilt lekelerini giderici ve cilt beyazlatıcı özellikleri sayesinde pek çok krem, nemlendirici ve maske üzere kozmetik eserin içeriğinde kullanılmaktadır. Cildi nemlendiren ve yumuşatan salatalık özü, cilt rengi açma konusunda da epey tesirli oluyor. Kabuklarını soyup rendelediğiniz 1 adet salatalığı cildinizde yarım saat bekletip yıkadığınızda ve bu süreci 1 hafta boyunca en az 4 gün  uyguladığınızda, elde ettiğiniz sonuç yüzünüzü güldürecek.

Ihlamurla Cilt Rengi Açma: Bir ölçü ıhlamuru kaynatıp ılıtın ve süzdükten sonra birkaç damla limon sıkarak pamuk yardımıyla cildinize sürerek yedirin. Bu uygulamayı her akşam tekrarlayın. Cilt rengiüzerindeki yararını göreceksiniz. 

Başa dön tuşu