Diş macununun faydaları kararan gümüşleri bile parlatıyor!

Diş macunu yalnızca dişler için faydalı olmayıp birebir vakitte birçok farklı şeye de yararı bulunmaktadır. Kararan gümüşlerin parlatılmasına yardımcı olmasından tutun da soğan ve sarımsak kokularının elden çıkarılmasına kadar pek çok bahiste yarar sağlayan diş macununun bilinmeyen yararlarını sizler için araştırdık. Bu yararları duyunca çok şaşıracaksınız! 

KOKULARI ÇIKARMADA ETKİLİDİR 

Diş macunu yalnızca dişlere yararlı değildir. Ellerinize sinen makus kokuları da diş macunu ile çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilhassa soğan ya da sarımsak kokusunu çıkarmada epeyce yararlı olan bu usulü kesinlikle denemelisiniz. 

SİVİLCELERİ GEÇİRİYOR 

Diş macunu sivilceler için de epey yarar sağlayan bir şeydir. Sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olmaktadır. Burada yalnızca dikkat etmeniz gereken şey  şayet cildiniz kuru ve hassassa kullanmamanız olacaktır. Zira ciltte tahrişe sebebiyet vermektedir. 

TIRNAK SARARMASINI ÖNLÜYOR 

Tırnaklarımız oje sürmekten yahut öteki çevresel etkenlerden ötürü vakit içerisinde sararmaktadır. Bu makûs manzara hayli rahatsız edici bir durumdur. Bunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacak diş macunu yolunu kesinlikle denemelisiniz. Bu usul sayesinde bembeyaz tırnaklara sahip olabilirsiniz

GÜMÜŞLERİN PARLATILMASINA YARDIMCI OLUYOR 

Karara gümüşleri parlatmak için çeşitli sistemler var. Diş macunuyla ovup yıkamak da bunlardan bir tanesi. Diş macunu ile kararan gümüşlerinizi parlatabileceksiniz. 

Başa dön tuşu