Elleri gençleştirmek için maske tarifleri soluk ve bakımsız görünüyorsa…

Ellerimiz vakit içerisinde soluk görünmeye başlar. Yaşımızı en çok belirli eden yerlerden biri olan ellerimiz bilhassa 25 yaşından itibaren önemli oranda kırışmaya başlamaktadır. Her türlü mikroba ve ziyanlı hususa maruz kalan ellerinizi daha bakımlı ve genç göstermenin yollarını arıyorsanız yanlışsız yerdesiniz. Elmaelma.com olarak sizlere  elleri gençleştiren maske tanımları hazırladık. Pekala elleri genç gösteren maske tanımları neler? İşte birbirinden tesirli 2 maske tarifi! Kısa müddet içerisinde ellerinizdeki değişimi fark edeceksiniz. 

Tarçın ve hindistancevizi yağı maskesi

Malzemeler:

-1 yemek kaşığı zeytin yahut hindistancevizi yağı-2 yemek kaşığı esmer şeker-1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçını bir kasede karıştırın. Bu karışımı boynunuz içnde uygulayabilirsiniz. Akabinde güzelce masaj yaparak yedirin ve ortalama 5 dakika sonra yıkayın. Tesirini çabucak hissedeceksiniz. 

Avokado ve muz maskesi

Malzemeler:

Sadece yarım muz-hafif sert bir avokado, yumurta akı kâfi olacak. Avokadoyu güzelce oyun ve yumurta akıyla bir arada bir kapta karıştırın. Akabinde yarım muzu da ekleyerek güzelce ezin. Karışımı ellerinize uygulayın. Hepsi bu kadar!  Haftada 2 ya da 3 sefer uygulamanız kâfi olacak. 

Başa dön tuşu