Enginar suyunun faydaları kanı temizliyor!

Tam bir sıhhat deposu olan enginarın yararlarının neler olduğunu biliyor muydunuz? Kimisinin ayıla bayıla tükettiği kimisinin ağzına bile sürmedi enginarın yararlarını duyunca hiç yemeyenler bile yemek isteyecek. Bilhassa karaciğer sıhhatini muhafazasıyla bilinen bu enfes yiyeceğin yararlarının neler olduğuna gelin daima bir arada bakalım. İşte enginar suyunun bilinmeyen faydaları! 

KAN DEVERANINI HIZLANDIRIYOR 

Enginar suyunun yararları saymakla bitmiyor. Kan sirkülasyonunu hızlandıran bu besin birebir vakitte metabolizmayı da harekete geçiriyor. Tıpkı vakitte mineral deposu olan bir sebzedir. 

BOL ÖLÇÜDE C VİTAMİNİ İÇERİYOR 

Enginar suyu içerisinde bol ölçüde C vitamini barındıran besindir. Vücudun şeker istikrarını muhafazaya yardımcı olur ve içerdiği lifler sayesinde mide meselelerine düzgün gelir.

CİNSEL HİSLERİ HAREKETE GEÇİRİYOR 

Enginar, eski vakitlerde doğurganlığı artırmak için kullanılıyordu. Öte yandan enginar suyu cinsel hisleri harekete geçiriyor.Enerji veriyor.Enginar suyunun cilde de pek çok yararı bulunuyor. Bol vitamin içeriği ile cildin nem istikrarını sağlıyor.

NASIL HAZIRLANIR? 

MALZEMELER: 3 adet enginar ve 1 litre su 

YAPILIŞI: 

Enginar suyunu hazırlamak epey kolay. Yapmanız gereken tek şey enginarları güzelce yıkayıp, saplarını ve uç kısımlarını kesmek. Kısık ateşte yaklaşık 20 dakika kaynatın. Enginarlar demlendikten sonra suyunu süzün ve bir kavanozun içine alın. Enginar suyunu buzdolabında birkaç gün koruma edebilirsiniz. 

Başa dön tuşu