Ev yapımı peeling sabun tarifi ile vücuttaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz!

Vücudu meyyit derilerden arındırmak için son devirlerin en tanınan şahsî bakım eserlerinden biri de peelinglerdir. Bedeni meyyit derilerden arındırmaya yardımcı olan ve kan dolanımını hızlandırmada tesirli olan peeling bakımını meskende kendiniz de yapabilirsiniz! Konut üretimi peeling sabunu yapmanın en kolay tanımını sizin için bir ortaya getirdik! Mesken üretimi peeling için çarçabuk ulaşabileceğiniz gereçleri ve tanımı elmaelma.com’da bulabilirsiniz!

EVDE PEELİNG SABUN NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 500 gram doğal sabun birtakım, 1 yemek kaşığı kahve tozu, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, birkaç damla kuşburnu yağı kâfi olacaktır. 

Yapılış evresi; Konut imali peeling sabun yapmak için sabun bazını tencerenin içerisine koyarak ocakta eritin. Daha sonra içerisine kahve tozu ve yulaf ezmesini ek ederek güzelce karışana kadar karıştırın.

İçerisine kuşburnu yağını da dahil ettikten sonra tekrar karıştırın. Karışım tamamlandıktan sonra sabun kalıplarına dökerek 24 saat kadar sabunun donmasını bekleyin! İşte peeling tesirli konut imali sabununuz hazır! Duş esnasında bedeninizi meyyit derilerden arındırmak için istediğiniz vakit kullanabilirsiniz. 

Başa dön tuşu