Evde manikür nasıl yapılır ojenize top coat uygulayın!

Kuaförde manikür yaptırmak hijyen konusunda hassas olanların tercih etmediği bir formül. Konutta kendiniz manikür yaparak hem hijyenik hem de tasarruflu bir yol seçebilirsiniz. Pekala konutta profesyonel ellerden çıkmış kadar hoş manikür nasıl yapılır? İşte konutta manikür yapmanın püf noktaları!

Manikür suyu hazırlayın

Elinizi yakmayacak ısıda, sıcak bir su hazırlayarak; ellerinizi içine sokun. Manikür suyuna birkaç damla limon damlatarak, tırnaklarının beslenmesini sağlayabilir ve onları daha parlak bir imaja kavuşturabilirsiniz.

Törpü 

Metal törpü, manikürün olmazsa olmazı! Metal bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı şekillendirerek maniküre başlayın. Tırnaklarına istediğiniz formu verebilirsiniz. Lakin unutmamanız gereken nokta; şayet ince yapıda bir tırnak yapısına sahipseniz, ani ve sert hareketlerde tırnağınızı kırma olasılığınız olduğu. Bu neden ile tırnaklarınızı törpülerken yavaş, sabırlı ve dikkatli olmalısınız.

3 taraflı sünger tırnak törpüsü 

Bu törpüyü kullanarak; daha parlak ve pürüzsüz tırnaklara kavuşabilirsiniz. Törpünün yumuşak yüzeyi ile tırnaklarınızın yüzeyini törpüleyerek onları pürüzsüzleştirin. Daha sonra; parlatıcı tarafını kullanarak tırnaklarınızı cilalayın.

Kütiküllerden kurtulun

Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra onlardan kurtulmak daha kolay olacak. Elleriniz bir müddet sıcak suda beklettikten sonra; kurulayın. Törpünün kenarı ya da özel kütikül aleti ile tırnak etlerini geriye gerçek itin. Sonuçtan şad kalmazsanız, kütikül makası kullanarak, tırnak etlerinizi dikkatlice kesebilirsiniz.

El kremi 

Manikürünüz bittikten sonra; oje sürmeye geçmeden evvel ellerinizi nemlendirin. Bu şimdi süreç görmüş tırnak tabanlarınızın kendine gelmesine yardımcı olacaktır. Ojenizin olumsuz biçimde etkilenmemesi için, ellerinizin kremi emmesini bekleyin.

Ojenize top coat uygulayın

İstediğiniz renk oje seçmekte olağan ki özgürsünüz! Fakat atlamamanız gereken bir püf noktası var: Top coat! Ojenizin üstüne uyguladığınız top coat, hem cila hem de süratli bir kurutucu olduğu için, ojenizin uzun vakit bozulmadan kalmasını sağlayacak.

Başa dön tuşu