Gecce Gurme Kurulu “2020 Gecce Guide” ve “Gecce Mekan Ödülleri” için Büyükyalı’da bir araya geldi!

Yeme- içme ve cümbüş bölümüne istikamet veren çok pahalı isimlerden oluşan Gecce Gurme Şurası, dün akşam Türkiye’nin en uygun yerlerini “2020 Gecce Guide” için puanlamak ve 16 Mart 2020’de Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek olan Gecce Yer Mükafatları için yerlerin ön elemelerini gerçekleştirmek üzere Büyükyalı–Bir Deniz Semti’nde düzenlenen yılbaşı yemeğinde bir ortaya geldi.

Türkiye’nin en uygun gazetecileri, köşe müellifleri, gurmeleri, yeme, içme ve cümbüş kesimine yıllarını adamış en güzel isimlerin yer aldığı Gecce Gurme Şurası, gastronomi bölümünün nabzını tutmaya devam ediyor.

Çok kıymetli Gecce Gurme Heyeti üyeleri, 2020 Gecce Guide Limited Edition mecmuasında yer alacak yerleri puanlamak ve 16 Mart 2020’de Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek olan Gecce Yer Mükafatları için yerlerin ön elemelerini gerçekleştirmek üzere Büyükyalı – Bir Deniz Semti’nde toplandı.

Kenan Erçetingöz ve Gül Erçetingöz başkanlığında düzenlenen Gecce Gurme Heyeti toplantısı; Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Mehmet Yaşin,  Dilara Koçak, Yelda İpekli, Sermet Severöz, Arda Türkmen, Uğur Talayhan, Elif Edes Tapan ve gastronomiye gösterdikleri büyük ilgi ve takviyeyle gastronomi merkezi olma yolunda ilerleyen Büyükyalı projesiyle köprü vazifesi kuran Jale Balcı’nın iştirakiyle gerçekleşti. Gurme Heyeti Üyeleri, Gecce’nin  hazırladığı belgelerin içerisinde yer alan onlarca yeri puanlama çizelgesi doğrultusunda değerlendirdiler. Evraklarda yer alan yerleri puanladılar. Gurmeler, Türkiye’nin dört bir yanından favori yerlerini kıymetlendirme belgesine eklediler.

Gurme Konseyi Üyeleri bu özel geccede,  yeni konsepti, eşsiz ayrıcalıkları ve çok özel içerikleriyle 2020 Gecce Guide Limited Edition’ı  ve 2020 Gecce Yer Ödülleri’ni konuştular.

Büyükyalı’nın başarılı şefi  Yakup Tutuş, bu akşama özel hazırladığı birbirinden lezzetli sunumlarla Gecce Gurme Kurulu’na adeta bir lezzet şöleni  yaşattı. Sütlü yer elması çorbası ve serpme meze tabağıyla başlayan yemekte orta sıcak olarak içli köfte ve taş fırında pide çeşitleri servis edildi. Ana yemek olarak ise şefin tercihi kuzu incik, bademli jasmin pilav ve karamelize kestaneden yana oldu. Sıra tatlılara geldiğindeyse sakızlı fırın sütlaç, mozaik tatlısı ve fırınlanmış helva masaya servis edildi.

Büyükyalı’da gerçekleşen bu  keyifli Gecce Gurme Şurası toplantısından tüm Gurme Konseyi Üyeleri yüzleri gülerek ayrıldı.

Başa dön tuşu