Gece cilt bakımı nasıl olmalı yüz temizleyici kullanın!

Evde, işte ya da okulda tüm gün yoruldunuz ve saat geç olduğunda isteyeceğiniz tek şey günün yorgunluğunu atan bir uyku olabilir. Fakat gece cilt bakımınızı asla es geçmemeniz gerekiyor. Zira gece cilt bakım rutininize uymak daha sağlıklı ve hoş bir cilde kavuşmanın en temel yolu. Elmaelma.com olarak gece cilt bakım rutininizde yer alması gerekenleri sıraladık…

Yüz temizleyici kullanın

Makyajınızı çıkardıktan sonra, cildinizin hala âlâ bir paklığa muhtaçlığı olduğunu farkedebilirsiniz. Bu sebeple gece rutininizdeki bir sonraki adım, makyajınızı temizledikten sonra cildinizi güzelce arındırmak için durulanan bir yüz temizleyici kullanarak cildinizi kir ve yağlardan arındırmaktır.

Göz etrafındaki koyu halkalar için krem edinin

Koyu halkalar, göz altı şişlikleri yahut kaz ayakları tarafından hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. İlgilendiğiniz meseleleri çözmek için formüle edilmiş bir göz kremi edinin ve nemlendirici uyguladıktan sonra göz etrafınıza hafif dokunuşlar ile göz kremini yedirin.

Güneş kremi ve ‘peel pad’ler önemli

Glikolik asit ile formüle edilen ve meyyit deri hücrelerini cildin yüzeyinden fizikî olarak tekrar yüzeye çıkarmaya yardımcı olan çok katlı bir dokuya sahip olan ‘peel pad’ler cildinize anında parlak bir manzara verir. Glikolik asit üzere alfa-hidroksi asitlerin cildinizin güneş hassasiyetini artırabileceğini unutmayın; bu nedenle sabahları belirtildiği üzere 15 yahut daha yüksek bir SPF’ye sahip geniş spektrumlu bir güneş kremi uyguladığınızdan emin olun.

Günde iki kere yüzünüzü kesinlikle nemlendirin

İster hoşlanın ister hoşlanmayın, olağan cildiniz, kuru cildiniz, yağlı cildiniz yahut ortalarındaki rastgele bir şey olsun, yatmadan evvel ve toplamda günde iki sefer (sabahları ve geceleri bir kez) bir nemlendirici uygulamak cilt sıhhati açısından epey değerli.

Başa dön tuşu