Gece yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır yastık kılıfını değiştirin!

Sağlıklı bir cilt için cildini gereksinimlerini karşılamak şart! Bunun için dikkat edilmesi ve atlanılmaması gerek adımların başında gece cilt bakım rutini yer alıyor. Gün içerisinde okuda, işte yahut konutta cildimiz UV ışınları, kirli hava yahut çeşitli kimyasallara maruz kalabiliyor. Bu noktada yatmadan evvel cilti temizlemek ve cildin gereksinimi olan nemi sağlamak zorundayız! Pekala gece yatmadan evvel cilt bakımı nasıl yapılır? İşte uyumadan evvel yapılması gerkenler…

MAKYAJI ÇIKARMAYI UNUTMAYIN!

Yatmadan evvel cildinizi makyajdan muhakkak arındırmanız gerekiyor. makyajla uyumak ciltteki gözeneklerin tıkanmasına birebir! Uyumadan evvel yapılması gerekenlerin başında birinci olarak cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici ile makyajjınızı temizlemek olacaktır.

CİLDİN PH DÜZEYİNİ DENGELEMEK İÇİN TONER KULLANIN!

Cildin pH düzeyini dengelemeye yardımcı olan toneri ciltteki bakterileri yok etmeye yardımcı olur. Gece cilt bakımlarında unutulmaması gereken adımlardan biri de tonerdir. En kısa vakitte cilt tipinize uygun bir toner edinerek makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü boynunuza kadar silin. 

GÖZ BAKIMI İÇİN GÖZ KREMİ

Yaşlanmanın en büyük belirtilerinden biri de göz etrafında başlayan ince çizgilerdir. Göz etrafında başlayan kırışıklıklardan kurtulmak ve oluşumunu engellemek için gece yatmadan evvel nemlendirici göz etrafı kremi kullanmayı unutmayın. 

YASTIK KILIFLARINIZI DEĞİŞTİRİN!

Yüzün direkt temas ettiği yastık kılıflarınızı değiştirip kesinlikle ipek yastık kılıfı kullanmaya ihtimam gösterin. İpeğin az bilinen özelliklerinden biri cildi güzelleştirmeye yardımcı olan proteine sahip!

ŞİMDİ SIRA HOŞLUK UYGUKUSUNDA!

Güzelliğinizi taze tutmak için günde en az 7-8 saat uyumanız gerekiyor. Uyku ciltteki hücrelerin yenilenmesi ve genç kalmasına yarıdm olmaktadır. Bunun için sistemli uyku şart! 

Başa dön tuşu