Genital bölge temizliği nasıl yapılır sabundan uzak durun!

Tüm bayanların epey hassas davranması gereken hususlardan biride genital bölge temizliğidir. Genital bölge paklığında dikkatli olunmadığı taktirde mantar, egzama üzere bir çok hastalıklara yol açabilmektedir. Tüm bayanları ilgilendiren genital bölge paklığı nasıl yapılır? Genital bölge sabun ya da şampuan ile temizlenir mi? İşte genital bölge paklığı hakkında merak edilen tüm ayrıntılar…

GENİTAL BÖLGE PAKLIĞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Genital bölge paklığı ciddiye alınmadığı taktirde önemli hastalıklara neden olan ve her bayanın titizlikle dikkate alması gereken bahislerin başında geliyor. Aksi taktirde mantar, egzama, makus koku üzere bir çok meseleleri da beraberinde getiriyor. Kozmetik ve şahsî bakım eserlerinin çeşitlilik gösterdiği şu devirlerde her eseri kullanmamaya ihtimam gösterin. Temizleyici eserleri kullanmak için en kıymetli kademe genital bölgeyi tanımaktan geçiyor. Genital bölge yanlışsız bir formda temizlenmediği taktirde kaşıntı, makus koku üzere durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Pekala genital bölge paklığı nasıl olmalıymış gelin daima bir arada göz atalım…

GENİTAL BÖLGE PAKLIĞI NASIL YAPILIR?

– Genital bölgede terlemeyi denetim altına almak için birinci yapmanı gereken adımların başında iç çamşırı tercihleridir. Sentetik olmayan pamuklu iç çamaşırları tercih etmeye itina göstererek genital bölgedeki terlemeyi azaltabilirsiniz. Birebir vakitte günlük hayatta dar pantolonların sizi rahatsız etmeyecek biçimde olmasına itina gösterin.

-Banyo, deniz ve havuz sonrasında genital bölgenizi düzgünce kurutmaya ihtimam gösterin. Bu yol genital bölgede mantar ve kaşıntı oluşumlarının önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. 

-Genital bölge paklığını yaparken bilhassa banyoda yalnızca su ile dı bölgeyi yıkamaya itina göstererek sabun ve alkali PH’daki eserleri kullanıyorsanız hemen bırakın!

-Tuvalet sonrasında genital bölge paklığı yaparken her vakit önden geriye gerçek temizlemelidir. Tuvalette birebir biçimde sabun yahut rastgele bir temizleme jeli kullanmamaya ihtimam gösterin. 

Başa dön tuşu