Goji Beryy meyvesinin faydaları neler mutluluk meyvesi olarak biliniyor!

Halk ortasında kurt üzümü olarakta bilinen goji berry’nin ne olduğunu biliyor muydunuz? Tibet’te memnunluk meyvesi olarak bilinen bu meyvenin insan sıhhatine olan yararları inanılmaz boyutta.  Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde kullanılan bu meyvenin bilinmeyen yararlarına gelin daima birlikte bakalım. 

 2000 yıllık geçmişi olan meyvedir

Goji Berry kiminizin ismini sıklıkla duyduğu kiminizin ise ismini birinci kez duyduğu meyvelerden biridir. Ülkemizde kurt üzümü olarakta isimlendirilmektedir. 200O yıllık geçmişi olan bu mucizevi bitki bilhassa Çin’de ilaç imalinde kullanılmaktadır. 

Mutluluk meyvesi olarak biliniyor

Tadı ekşimsi ve kiraza yakın bir tadı olan bu meyve Tibet’te memnunluk meyvesi olarak biliniyor. Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde kullanılan meyve metabolizmayı da hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Goji Berry içerisinde bol ölçüde krom, kalsiyum ve magnezyum mineralleri bulundurmaktadır. 

Böbrek sıhhatini koruyor

Goji Beryy meyvesinin birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararları; Böbrek sıhhatini korumaktadır. Testesteron düzeyini yükseltir, cinsel işlevleri düzenler, Doğurganlığı artırır.Kolesterol düzeyini düzenler.Lipit peroksidasyonunu önler. Kilo kaybını hızlandırır

Tansiyonu dengeliyor 

Tansiyonu istikrarlar. Kanı temizler. Hafızayı güçlendirir. Halsizlik ve yorgunluk gidericidir.Uykuyu düzenler

Kan şekerini düzenliyor 

Kan şekeri düzensizliğine yararlıdır. Antosiyaninlerden zengindir, kalp işlevlerinizi düzenler. Gece körlüğüne karşı yararlıdır. Makula dejenerasyonunda olumlu tesirleri bulunmaktadır. Menopoz meşakkatlerini hafifletir

Azı karar birçok zarar! 

Her şey üzere bu meyvenin de fazlası ziyanlıdır. Goji Berry zayıflamaya yardımcı olduğundan ötürü çok fazla tüketilmemesi gerekemektedir. Bilhassa diyabet hastaları ve diyabet ilaçları kullanan şahısların bu meyveyi asla tüketmemesi gerekiyor. Zira bu meyve ilaçların tesirlerini azaltmaktadır. Birebir vakitte çok fazla tüketilmesi durumunda hipertansiyona yol açmaktadır. 

Başa dön tuşu