Gökhan Dağıstanlı’nın ikinci kitabı ‘Kimsesiz Şarkılar’ raflarda yerini aldı!

Gökhan Dağıstanlı’nın ikinci kitabı Kimsesiz Müzikler, raflardaki yerini aldı.
Kafa Mecmuası müellifi Gökhan Dağıstanlı’nın 2017 yılında yayınlanan ve binlerce okurla buluşan birinci kitabı ‘Kimsesiz Mektuplar’dan sonra İnkılap Kitabevi’nden çıkan yeni kitabı ‘Kimsesiz Şarkılar’, raflardaki yerini aldı. 

Okuyucuları yolu müziklerden geçen tanıdık bir dünyaya davet ediyor!

Kimsesiz Müzikler, hepimizin bildiği 7 tane müzik için yazılmış kıssalardan oluşuyor. Muharrir, kitabında müziklerin gerçek kıssalarına bağlı kalmak yerine, şarkıyı dinlediğinde zihninde canlanan öyküleri, anıları kaleme alıyor ve bu yeni kitabıyla okuyucularını yolu müziklerden geçen tanıdık bir dünyaya davet ediyor.  

“Binlerce müziğin refakatinde geçti güzelim yıllarımız. Kimi vakit kolumuzdan tuttular, kimi vakit sırtımızı okşadılar. Bazen yerden kaldırdılar bazen yere vurdular. Şarkıyı yazan ne yaşadı ne düşündü bilemeyiz ancak dinlediğimiz her müzik başımızda bize dair bir fotoğraf çizmiştir.” kelamlarıyla kitabının çıkış fikrini açıklayan Dağıstanlı, yeni kitabı için, “Yeni sevgilinin coşkusunu, yürüyen ilginin kuşkusunu, biten bir aşkın hüznünü, yitirdiklerimizin tasasını, kızdıklarımızın öfkesini bulduk müziklerde. Daima kendimize benzettik duyduklarımızı. Kendi hayatlarımıza yorduk. Kalbimize serip hislerimizin izdüşümleriyle çakıştırdık. Uykularımıza gardiyan, uykusuzluklarımıza yoldaş yaptık. İşte bu “Kimsesiz Şarkılar” kitabımın satırları da yüreğime dokunmuş müziklerin bendeki yansımalarıdır. Gerçek kıssalarının farklı olmasıyla ilgilenmiyorum. Zira bir müzikle deniyorsanız anlatmayı, anlatabilecekleriniz karşınızdakinin deneyimlediği ya da hayal edebildiği kadardır.” dedi.

Başa dön tuşu