Göz estetiği sonrası iz kalır bir süre güneşten uzak durun!

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak yahut yaşanan tramvatik bir olay sonrası göz kapağı ameliyatı hakkında sık sık karşılaşılan sorulardan biri de ‘Göz kapağı ameliyatı sonrası beğenilen iz kalır mı?’ Yüzün dikkat çeken kısımlarından biri de gözler! Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan göz kapağı ameliyatı sonrası güzelleşme süreci nasıl olur, üzere merak edilen sorulara Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İskender Alkın Solmaz değerli bilgiler verdi.

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI SONRASI İZ KALIR MI?

Kapak ameliyatlarında cerrahi yara izi çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Gözler ve göz kapakları yüz için çok özel dokular ve yüzümüzün ortasında en çok dikkat çeken yerlerdir. Bu süreçler estetik uygulamalarla yapılmaktadır.

Üst kapak ameliyatlarında çoklukla kapağın üzerindeki çizgilerden yahut bazen kapağın içerisinden gerçekleştirilmektedir. Alt göz kapağında yahut bazen yüzün ortasına kadar inildiği durumlarda göz kapağının altında kirpik tabanındaki ince çizgilerden girildiği için yahut tekrar göz kapağının içerisinden girip gerçekleştirildiğinde cerrahi yara izi kalma ihtimali yok denecek kadar azdır.

GÜNEŞTEN KORUNMAYI UNUTMAYIN!

Hastanın iz bırakmaya çok yatkın bir durumu varsa uzun devirde yapılan kesiler kendini aşikâr edebilir. Güneşten korumak, düzgünleşme evresinde hekim tekliflerine dikkat etmek çok değerlidir. Besbelli bir iz kalma ihtimali çok düşük olmakla bir arada o denli bir durum gerçekleştiğinde ufak müdahalelerle ortadan kaldırılabilmektedirler.

Başa dön tuşu