Gözaltı morluklarından kurtulma yolları patates ve salatalık çok etkili!

Gözaltı morlukları epeyce can sıkıcı bir manzaradır. Kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bu manzara kişinin psikolojisini etkileyebilmekte kendisini makus hissetmesine neden olabilmektedir. Bazen genetiğe bağlı olabilmekle birlikte çok tuz tüketimi, gerilim ve yorgunluğa bağlı olarakta gelişebilen bir durumdur. Kısa müddetli kapatıcılar kullanmak cildimizi olumsuz etkilediği üzere gözaltı morluklarının artmasına neden olabileceğini unutmamalıyız. Bu nedenle yapmanız gereken şey, bitkisel tahliller.  Bitkisel tahlil hem kısa müddette tesirli sonuç almanızı sağlar hem de cildinize bir ziyanı olmaz. Pekala gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları neler? İşte yapmanız gerekenler! 

Bol bol su içmeye ihtimam gösterin 

Düzenli olarak su içmeye ihtimam göstermelisiniz. Su içerek bedeninizdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede hem cildiniz gençleşecek hem de cilt lekelerinden kurtulabileceksiniz. 

Çay poşetleri güzel geliyor 

Sallama çay poşetlerini demledikten sonra çöpe atmayın. Bu usul gözaltı morlukları tedavisinde kullanılan bitkisel tahlillerden bir adedidir.Çay çöplerini ya da sallama poşet çayları soğuduktan sonra, 10-15 dakika gözlerinizde bekletin. Nizamlı olarak uyguladığınızda tesirine inamayacaksınız. 

Bol zerzevat ve meyve tüketin 

Gözaltı morlukları olan şahıslar, bol meyve ve zerzevat tüketmelidir. Bilhassa C ve E vitamini bakımından güçlü yiyecekler gözaltı morluklarını geçirmek için kıymetlidir.

Patates ve salatalık çok tesirli bir yöntem

Gözaltı morluğuna uygun gelen değerli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından çarçabuk kurtulabilirsiniz.  Hayli kolay olan bu prosedür sayesinde  morluklardan kısa müddette kurtulabileceksiniz. 
 

Başa dön tuşu