İlk buluşma için nasıl makyaj yapmalı? Doğallıktan vazgeçmeyin!

İlk buluşmaya giderken kıyafetinden tutun çantasına çantasından tutun makyajına kadar itinaya bözene giyinip boyanıyoruz. Fakat hüsrana uğramamak ve ve birinci buluşmada ”ben elimden geleni yaptım bu benim sonuçta” demek için bir çok bayanın sıklıkla sorun yaşadığı bahislerden biri de makyaj seçimidir. Birinci buluşma makyajlarında olabildiğince asgarî seviyede tutmaya ihtimam gösterin. Yaptığınız makyajın hızınızda kek üzere kalın görünmesini istemiyorsanız doğal makyaj yapmanın ipuçlarını sıraladık!

Ten makyajı!

Hava sıcak olabilir soğuk olabilir hangi mevsimde olursa olsun birinci buluşma makyajında deri makyajınızın akmaması ve bozulmaması epeyce kıymetlidir. Bunun için makyaj öncesi cildinizi temizleyip baz uygulayın daha sonra inca yapıda hafif kapatıcılık veren bir fondöten uygulayarak hafif allık uygulayın. 

Göz makyajı

Gözlerinizde hafif derinlik ve çekiciilik kazandırmak için koyu renkli olmamak kuralıyla gölgelendirme yapabilir yahut eyeliner çekebilirsiniz. Son olarak maskara uygulayarak göz makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.

Dudaklarda Doğal Tonlar Seçin!

Dudağınızda olabildiğince doğal tonlarda hafif renk veren ruj seçimlerine yönelin aksi taktirde bir şey yerken yahut içerken koyu renkli ruj sağa sola bulaşarak makyajınızı riske atabilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu