Kabızlığı gideren doğal yöntemler kısa sürede kurtulacaksınız!

Bağırsakların yavaşlamasıyla ortaya çıkan kabızlık sorunu kişinin hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Dışkının dışarı çıkma esnasında zorlanma ve ağrı çekme üzere durumu biçiminde kendini gösteren bu rahatsızlık epey can sıkıcı bir durumdur. Kabızlık neden olur? Kabızlığı gideren doğal usuller nelerdir? Dikkate alınmadığında önemli sıhhat meselelerine yol açan bu rahatsızlık hakkında tüm merak edilenleri sizler için hazırladık. 

KABIZLIK NEDEN OLUR? 

Kabızlığın pek çok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; çok fazla inek sütü ve inek sütünden yapılan eserler tüketmek, dışkılama kısmındaki kaslarda yaşanan rahatsızlıklar, gelen tuvaleti daima erteleme üzere durumlar kabızlığa yol açar.

KABIZLIK NASIL GEÇER?

Kabızlık problmemini geçirmek istiyorsanız, gün içerisinde içtiğiniz su tüketimini arttırmalısınız. Bunun yanı sıra lif oranı yüksek besinler tüketilmelidir. Kafein içeren içecekleri azaltmalı, gelen tuvletinizi ertelemeden yapmalısınız. 

İŞTE KABIZLIĞA UYGUN GELEN DOĞAL YÖNTEMLER

PORTAKAL KÜRÜ

Kabızlığa uygun gelen doğal yollardan bir tanesi portakal kürüdür. Yapmanız gereken şey, 15 adet portakal yaprağını kaynatıp akabinde süzdükten sonra buzdolabına koymak. Ve her sabah bir bardak tüketmek hepsi bu kadar! Kabızlık sorununu giderdiğini göreceksiniz. 

PIRASA VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ

3 adet pırasayı katıyız 4 su bardağı su ile kaynatınız. Akabinde yarım çay bardağı zeytinyağı koyup 5 dakika daha pişirip tüketebilirsiniz. 

Başa dön tuşu