Karbonatın faydaları mide ve diş ağrılarını yok ediyor!

Daha çok mide ve diş ağrılarına yarar sağladığı bilinen ve varlıklı minerallerden oluşan karbonat, çok eski vakitlerden itibaren alternatif tıpta kullanılmaktadır. İnsan sıhhatine epeyce yarar sağlayan karbonat, gerek cilt için gerekse beden için epeyce faydalıdır. Bunun yanı sıra Mısırlılardan itibaren de mesken paklığında kullanılmaya başlanmıştır. Pekala hem doğal ilaç olarak hem de konut paklığında kullanılan karbonatın yararları neler? Hangi hastalıklara düzgün geliyor? Elmaelma.com olarak antik çağlarda keşfedilen karbonatın bilinmeyen yararlarını neler olduğunu sizler için araştırdık. İşte konutumuzda her daim yer alan karbonatın hiç bilmediğimiz faydaları! 

VÜCUDUN pH İSTİKRARINI DÜZENLİYOR 

Karbonatın en bilinen özelliği bedenin pH seviyesini dengelemesidir. Bunun yanı sıra üst teneffüs yolları rahatsızlıklarına da güzel geldiği blinmektedir. 

SİYAH NOKTALARI YOK EDİYOR 

Karbonat cilde de çok âlâ gelmektedir. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve siyah noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cildinize 10 ya da 15 dakika buhar maskesi yaptıktan sonra iki yemek kaşığı limon suyuna bir buçuk yemek kaşığı karbonat ekleyin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Hepsi bu kadar! Gözle görünür değişimn farkına varacaksınız! 

KANSER OLUŞUMUNU ENGELİYOR 

 Kemik ve kas hareketlerinde değerli olan asit fazla olunca ödem oluşur. Bu ödem yararlı olan asidin ziyanlı hale gelmesine neden olur. Karbonatlı su bu dengeyi düzelterek az olan asidi yükselttiği üzere yüksek olan asidi de düşürür. Karbonatlı su birebir vakitte hücrelerin deformasyonunu önleyerek kanser oluşumunu mahzurlar. 

ATEŞİ DÜŞÜRÜYOR 

Karbonat ateş düşmesine de yeterli gelmektedir. Ateşi yükselen kişi için uzmanlar, lık bir kova suya iki yemek kaşığı karbonat eklenip karıştırılmasını ve pak bir havlu batırarak koltuk altı, alın, ense ve göğse bırakılarak ateşlenmenin şiddetlenmesinin azalacağını söylüyor. 

Başa dön tuşu