Kaş nasıl kalınlaştırılır sarımsak sürmeyi deneyin!

Kaşlar yüze tabir veren en değerli bölgelerden bir adedidir. Yüzünüzün daha canlı ve genç bir görünüm kazanmasında da epey tesirlidir. Her bayanın kaşı birbirinden farklıdır. Kimileri incecik bir kaşa sahip olurken kimileri doğuştan kalın ve doğal kaşlara sahiptirler. İnce kaşlara sahip olan bayanların kimileri bu durumdan epeyce muzdarip. Siz de meskende uygulayacağınız formüllerle doğal ve kalın kaşlara sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Birkaç metotla ince kaşları kalınlaştırmak mümkün. Pekala nasıl? Kaşlar nasıl kalınlaştırılır? İşte tüm yapmanız gerekenler! 

DÜZENLİ VE İSTİKRARLI BESLENME BİRİNCİ ŞARTI! 

Nasıl ki sağlıklı saçlar  ve daha birçok şey için nizamlı ve sağlıklı beslenme şartı aranıyor. Kalın kaşlarında birinci şartı sistemli ve sağlıklı beslenmeden geçiyor. Her gün 10 bardak su tüketmek, bol bol lif içeren sebzeler yemek, A, C, B3 ve de E vitamini içeren besinleri tercih ederek kaşlarınızı gürleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunlara dikkat ederken kaşlarınıza ağda ya da cımbız değdirmemenizde yerinde bir karar olacaktır. 

Sarımsak maskesini kesinlikle denemelisiniz

Doğal yönten kaş kalınlaştırmak istiyorsanız sarımsak maskesini kesinlikle denemelisiniz. Kullanılmayan bir diş fırçası vasıtasıyla kaşların çıkış kısmına hafif bir sertlikte masaj yapılır. Buralar biraz kızaracak lakin deri dokusu bu sırada açılarak genleşmiş olacaktır. Akabinde 2 diş sarımsak havanda ezildikten sonra zeytinyağı ile birlikte krem kıvamına getirilir. Krem kıvamına gelen sarımsaklarda kaşlara sürülür. Haftada yalnızca 1 sefer sistemli olarak yapmanız kâfi olacaktır. 

Makyaj uygulamalarını deneyebilirsiniz 

İnce kaşların kalınlaşmasını sağlayan bir başka usul ise makyaj tekniği uygulamasıdır. Süreksiz olan bu tahlil önerisi sayesinde ince kaşlarınızdan kurtulabilirsiniz. Anlık kurtarıcı olan bu durumu kaşlarınız çıkana kadar uygulayabilirsiniz, sonrasında zati gereksinim bile duymayacaksınız. 

Başa dön tuşu