Kimdir?

  • KİMDİR
  • HABER
  • GÖRÜNTÜ
  • GALERİ

Dilek İmamoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ne iş yapıyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun biyografisi 31 Mart 2019 lokal seçimleri sonrası herkes tarafından merak ediliyor. Dilek İmamoğlu’nun mesleği, ailesi, çocuklarının yanı sıra eşi Ekrem İmamoğlu ile yaptığı ortak çalışmaların ayrıntıları da elmaelma.com’daki Dilek İmamoğlu biyografisi sayfasında. Dilek İmamoğlu tam ismiyle Dilek Kaya İmamoğlu, 18 Kasım 1974 doğumlu. Dilek İmamoğlu aslen Trabzonlu ve ilköğretimini de Trabzon’da tamamlamış. Dilek İmamoğlu’nun ailesi dokuma işiyle uğraşıyor. Dilek İmamoğlu da ailesinin şirketinde finans işleriyle ilgileniyor. Tıpkı vakitte Dilek İmamoğlu eşi Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı periyotta ilçedeki toplumsal sorumluluk programlarına dayanak oluyordu. 

Dilek İmamoğlu, İstanbul Üniversitesi Turizm Kısmı mezunu. Daha sonra ise Kamu İdaresi kısmını bitirdi. Dilek İmamoğlu hala doktora yapmakta. 

DİLEK İMAMOĞLU VE EKREM İMAMOĞLU NASIL NEREDE TANIŞTI?

Dilek İmamoğlu ile eşi Ekrem İmamoğlu bir aile ortamında tanışıyorlar. Aslen Trabzonlu olan ikili kısa bir müddette evlilik kararı alıyorlar. Dilek İmamoğlu ile eşi Ekrem İmamoğlu, 18 Kasım 1995 yılında sade bir merasimle evleniyorlar. 

31 Mart 2019 Lokal Seçimleri sürecinde Ekrem İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile düğünlerinden bir fotoğrafı da takipçileriyle paylaşmıştı.İşte o manzaralardan bir başka fotoğraf…

DİLEK İMAMOĞLU’NUN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

45 yaşındaki Dilek İmamoğlu genç görünümüne rağmen 3 çocuk annesi. Üstelik çocuklarından biri uzunluğunu aşmış durumda. Dilek İmamoğlu’nun 2’si erkek 1’i kız 3 çocuğu var. En büyük oğlunun ismi Mehmet Selim İmamoğlu, ortanca çocuğunun ismi Semih İmamoğlu ve en küçük çocuğunun ismi ise Beren İmamoğlu. 

İmamoğlu ailesi 31 Mart Mahallî seçimlerinin olduğu sabah ailece sabah kahvaltısından çekilen bu fotoğrafı sevenleriyle paylaşmışlardı. Dilek İmamoğlu seçim maratonu sırasında eşi Ekrem İmamoğlu ile olan 23 yıllık evliliğini ‘mutlu oldum’ diyerek özetlemişti.

1 GÜNÜ TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GEÇİRMİŞ

Dilek İmamoğlu, eşi Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Lideri olduğu devirde ilçenin eksiklerinin tespiti konusunda da elini taşının altına koymuş bir isim. Sokakları tek tek gezen Dilek İmamoğlu, eksikleri bir rapor halinde eşine sunmuş. Ayrıyeten engellilerin rahat ulaşımı ve yaşaması için bir günü ilçede tekerlekli sandalye ile geçiren Dilek İmamoğlu’nun ortaya koyduğu eksik listesi Beylikdüzü’ndeki engellilerin hayatını değiştirecek kolaylıkların gerçekleşmesine neden olmuş. 

DİLEK İMAMOĞLU EŞİNİ BU TÜRLÜ ANLATMIŞTI

Ekrem’in en sevdiğim özelliği çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olması. Lakin en sevmediğim özelliği de tekrar çok çalışkan ve sorumluluk sahibi olması. (Gülüyor) Ekrem üzerine düştüğü her işe çok fazla mesai harcar. Her işine epeyce değer verir. Sorumluluğunu her noktada taşır. Başarılı olmasının en temel noktası da bu aslında bu kadar çalışkan olması.

  • Semiha Yıldırım kimdir ne iş yapıyor Gülben Ergen de isyan etti
  • Dilek İmamoğlu kimdir ne iş yapıyor işte Ekrem İmamoğlu ile tanışma hikayeleri
  • Şevket Çoruh Ekrem İmamoğlu mazbata alımı sonrası tutamıyorum kendimi ikinci görüntüsünü çekti!

Başa dön tuşu