Kirpikleri uzatan yağlar neler jojoba yağı en etkili ürünlerden!

Birçoğumuz uzun kirpiklere sahip olmak istese de maalesef hepimiz bu mevzuda şanslı değiliz. Kirpiklerin gereğince uzun olmaması bayanları doğal tahlil arayışlarına itiyor. Hakikaten de kimi bitkisel yağlar nizamlı olarak kullanıldığında kirpiklerin uzamasına katkı sağlıyor. İşte kirpiklerinizi süratlice uzatacak 6 bitkisel yağ!

Badem yağı

Badem yağı, kirpiklerin güneşten ve çevresel toksinlerden korunmasına yardımcı olan, yüksek antioksidan tesirlere sahip A, B ve E vitaminlerini yüksek ölçüde içeriyor. Böylece badem yağı kirpiklerini besler ve sağlıklı büyümeyi teşvik etmeye yardımcı olur ve onları kalın ve hoş meblağ.

Pamuk topunu badem yağıyla nemlendirin ve kirpiklerinize uygulayın. Durulamadan gece boyunca bekletin. Yatmadan evvel bu biçimde her gece kullanın.

Jojoba yağı

Jojoba yağı, doğal kirpik büyümesini artırmanın en uygun yollarından birini sunuyor. Çok saç dökülmesini önleyen ve saç tellerini güçlendiren temel yağ asidi olan seramidler bakımından da güçlü bir kaynaktır.

Jojoba yağı içine bir pamuk topunu ya da maskara fırçasını batırın ve kirpiklerinize kökten uçlara uygulayın. En uygun sonuç için bunu yatmadan evvel her gece tekrarlayın. İsterseniz jojoba yağını, zeytinyağı yahut hindistancevizi yağı ile eşit ölçüde bir ortaya getirebilirsiniz.

Hint yağı

Hint yağı yüzlerce yıldır alternatif kozmetikte kullanılan yağlardandır. Topikal olarak uygulandığında saç ve cildin görünümünü uygunlaştıran yağ asitleri ve vitaminler barındırır.

Hint yağını kirpiklerinizin üzerine uygulayın ve gece boyunca bekletin. Dilerseniz biraz zeytinyağı ile de karıştırabilirsiniz.

Kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı nemlendirme ve uygunlaştırma özellikleri nedeniyle kozmetik sanayisinde tanınan hale geldi. Bununla birlikte, kirpiklerinizi güçlendirmek ve saç dökülmesini önlemek için de eksiksiz bir yağdır.

Makyajınızı çıkardıktan sonra her gece biraz kuşburnu yağı ile kirpiklerinizi nemlendirin. Parmak uçlarınızla ya da bir maskara fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Daha kalın, daha güçlü ve hoş kirpikler istiyorsanız gereksiniminiz olan tek şey natürel zeytinyağıdır.

Az ölçüde zeytinyağı ısıtın. İnançlı bir sıcaklığa geldiğine emin olun ve kirpiklerinize uygulayın. Gece bırakın ve haftada en az üç defa tekrar edin.

Hindistan cevizi yağı 

Organik Hindistan cevizi yağı, hoşluk rutininizde her türlü yolla kullanabileceğiniz bitkisel bir eserdir. Orta zincirli yağ asitleri, antioksidanlar ve gerekli minerallerle birlikte kirpiklerinizi güçlendirir ve kirpiklerinizin hacmini artırır.

Biraz Hindistan cevizi yağı alın ve kirpiklerinize uygulayın. Durulamadan bırakın ve her gece kullanın. İsterseniz, onu makyaj temizleyicisi olarak da kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu