Mantolu Kadın’ın yazarı Elçin Poyrazlar polisiyenin psikiyatrisi üzerine Gülcan Özer’le söyleşiyor!

Son vakitlerde bayana şiddete olan hassasiyetin artmasıyla birlikte bayanın sesini duyurmak ve tedbirini almak için elden geldiği kadar bilgilendirmelerin yapılması, desteklenmesi birlik ve beraberliğin iç içe olması sağlanarak farkındalığın arttırılması sağlanmaktadır. Kadına şiddet sıkıntısına uzanan göndermeleri olan, soluksuz okunacak yeni polisiye romanı Mantolu Kadın’ı daima kitap logosuyla okurlarına ulaştıran Elçin Poyrazlar, psikiyatrist Gülcan Özer’le “Polisiyenin Psikiyatrisi: Mantolu Kadın’da Ruhsal Şiddet ve Bayan Merkezli Polisiyeler” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek.

15 Kasım Perşembe akşamı saat 19.00’da Akaretler’de bulunan Minoa’da gerçekleşecek söyleşide Poyrazlar ve Özer, Mantolu Bayan üzerinden şiddeti konuşacaklar. Söyleşinin akabinde Elçin Poyrazlar, yeni romanını da okurları için birinci defa imzalayacak.

Polisiye edebiyatın savlı isimlerinden, başarılı gazeteci ve muharrir Elçin Poyrazlar’ın
üçüncü romanı ‘Mantolu Kadın‘, 9 Kasım’dan itibaren daima kitap logosuyla raflarda
yerini alıyor. İngiltere Polisiye Muharrirleri Derneği’nin (CWA) üyesi ve Türkiye’de Polisiye Müellifleri Birliği’nin kurucuları ortasında yer alan Elçin Poyrazlar; yeni romanı Mantolu Bayan üzerinden psikiyatrist Gülcan Özer’le “Polisiyenin Psikiyatrisi” üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Elçin Poyrazlar ve psikiyatrist Gülcan Özer’in “Polisiyenin Psikiyatrisi: Mantolu Kadın’da Ruhsal Şiddet ve Bayan Merkezli Polisiyeler” başlıklı söyleşisi, 15 Kasım 2018 Perşembe akşamı 19.00’da Minoa’da gerçekleşecek. Poyrazlar, söyleşinin akabinde kitabını da imzalayacak.

KİTABIN KONUSU NE?

Geleceği parlak bir cerrahla çok genç yaşta evlendirilen bir bayan, kocasının iktidarsız olduğunu evlendikten sonra öğrenir. Kocasının kaba davranışları kocasından güzelce uzaklaştırır genç bayanı. Vakit içinde kocası küçük kente tayin edilir. Genç bayan oturdukları apartmanda, kendisi üzere genç ve gizemli bir bayan görür ve ondan çok etkilenir. Saplantı haline getirdiği bayanla nihayet tanıştığında
onun kocasından şiddet gördüğünü öğrenir. Birlikte kurtuluş planları yapan iki bayanın önlerinde ne yazık ki büyük maniler vardır.

Kurtuluş planları suya düşen genç bayan cerrah kocasıyla tekrar İstanbul’a taşınır. Birkaç yıl sonra bir avukat, yaşadığı binanın otoparkında meyyit olarak bulunur. Akabinde çalıştığı hastanenin önünde bir cerrah birebir formda öldürülür. Bu cinayetlerin peşine düşen Başkomiser Aydın Andız, bir yandan cinayetlerin ortasındaki ilişkiyi çözmeye çalışırken, bir yandan da kendi şeytanlarıyla boğuşmaktadır.

Başa dön tuşu