Manyetik kirpik nasıl takılır yapışkanlı kirpikle arasındaki fark ne?

Kirpiklerin daha hacimli ve sık olmasını istiyorsanız lakin yapışkanlı takma kirpikler size pek sıcak gelmiyorsa son periyotlarda epeyce tanınan olan manyetik takma kirpikleri kullanabilirsiniz. Pekala manyetik takma kirpik nedir manyetik kirpik naısl takılır? Manyetik kirpiğe rimel sürülür mü? İşte en çok sorulara sorulan sorular için bir ortaya getirdiğimiz karşılıklar…

MANYETİK KİRPİK İLE YAPIŞKAN KİRPİK ORTASINDAKİ FARK NE?

Tutkllı kirpiğin takılması bir oldukça sıkıntı oluğu üzere çıkarması da takması kadar güç olabilir. Manyetik kirpik ise yapışkanlı kirpiklere oranla daha doğal duran ve takılması kolay olan kirpiklerdir. 

MANYETİK KİRPİK NASIL TAKILIR?

Manyetik kirpiği takmak için ekstra bir yapışkana gereksiniminiz yok. Satın aldığınız kutunun içerisinde altlı üstlü takılacak formda 4 tane kirpik çıkacak, kutunun içerisinden çıkan 4 kirpik başınızı karıştırmasın. Bir göze alttan ve üstten olacak halde iki kirpiği kirpik tabanınıza yakın olacak formda birbirine yaklaştırmanız kâfi olacaktır. 

MANYETİK KİRPİĞE MASKARA SÜRÜLÜR MÜ?

Manyetik kirpiğe makyaj yapabileceğiniz üzere rimel de uygulayabilirsiniz. Lakin burada dikkat edilmesi gereken en kıymetli nokta uygulayacağınız eserin su geçirir olmasıdır. aksi taktirde kirpi temizlemek sizi epeyce zorlayabilir.

Başa dön tuşu