Mat ruju temizlemek için en kolay 5 yöntem!

Malum biz bayanlar kozmetiğin renkli dünyasına ne kadar düşkün olduğumuz ortada! Yeni çıkan makyaj materyallerinden tutun temizleme süreçlerine kadar yakından ilgiyle takip ediyoruz. Mesela buna örnek verecek olursak bir çok ünlü isminde kendi ismi ile epeyce tanınan olan mat rujları piyasaya sürmüş durumda! mat rujlar dudakları olduğundan daha dolgun ve kalıcı olması özelliği ile biliniyor. Yaz kış fark etmeden severek kullandığımız mat rujun karanlık yüzü ise dudaktan kolay çıkmaması. Elmaelma.com olarak severek kullandığımız mat ruju dudaktan kolay bir formda temizlemenin en kolay 5 yolunu sıraladık! İşte mat ruj sevdalıları bir epey sevindirecek olan pratik temizleme formülleri neymiş haydi gelin daima birlikte bir göz atalım!

Temizleyicileriniz Krem Bazlı Olsun!

Kalıcılığı ile ünlenen mat ruju dudaktan temizlemek için birinci adım krem bazlı bir temizleyiciden geçiyor. Dudağınızdaki mat ruju yumuşatacak hem de dudağınızın yapısını bozmayacak olan krem bazlı temizleyiciler ile temizleyebilirsiniz.

Vazelin Yöntemi!

Vazelin bir çok alanda kullandığımız çok gayeli bir eser. Birebir vakitte mat ruju temizlemek için tercih edebileceğiniz bu vazelini dudaklarınıza dairesel hareketler ile masaj yaparak çıkarak rujunuzu çıkarabilirsiniz.

Doğal Yağlar İle Temizleyebilirsiniz!

Zor çıkan mat rujdna kurtulmak için hindistan cevizi yağı zeytin yağı üzere doğal yağlardan yardım alarak mat rujunuzu çıkarabilir birebir vakitte bu yol ile dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Diş fırçası

Evet her ne kadar kulağa tuhaf geliyor olsa da dudaklardan pek de kolay çıkmayan mat rujdan kurtulmak için dudaklarınızı diş fırçası ile fırçalayarak ruju çıkarabilir tıpkı vakitte dudaklarınızdaki meyyit derilerden arınabilirsiniz. 

Ruju Sürmeden Evvel Bu Sistemi Uygulayın!

Mat ruju dudağınıza sürmeden evvel dudak kremi sürerek dudaklarınızı nemlendirmiş olacaktır. Bu sistem gün sonunda mat rujunuzu daha kolay çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Başa dön tuşu