Menopoz dönemini rahat geçirmenin yolları neler? Uykunuzu düzene sokun!

Menopoz devri çabucak hemen her bayanın endişeli düşü olsa da dikkat edilmesi gereken alışkanlıkları tertibe soktuğunuz taktirde bu periyotta sıklıkla şikayet edilen yan tesirleri sıcak basması üzere yan tesirlerin en hafif biçimde atlatmanıza yardımcı olacak 7 prosedürü elmaelma.com’da bulabilirsiniz! Menopoz periyodunu rahat geçirmek ve şikayeleri en aza indirgemek için sizin için bir ortaya getirdiğimiz listeye göz atmaya ne dersiniz? İşte, menopoz periyodun rahat atlatmanın metotları…

Terleme ve Sıcak Baslamaların Önüne Geçmek İçin…

Sık sık terleme ve sıcak basmalarının önüne geçmek için giydiğiniz kıyafetin kumaşını pamuklu ve ince olmasına ihtimam gösterin. Sıcak basmanıza neden olacak etkenleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Menopozda Cinsel Bağlantı Nasıl Olmalı?

Bir çok bayanın menopoz devrinde dert duyduğu bahislerden biri de cinsel birlikteliktir. Menopoz devrinde faal olarak cinsel bağlantı yaşamaka kan akışını arttırarak vajinada kuruluğun olmasının önüne geçmektedir. 

Vücudun Gereksinimi Olan Uykuyu Alması Gerekiyor

Özellikle menopoz periyodunda uyku sorunu sıklıkla şikayet edilenler ortasında geliyor. Bedeninizin dinlenmesi ve bedenin gereksinimi olan uykuyu sağlamak için uykunuzu kaçıracak tüm cafeinlerden uzak durun. Gün içerisinde idman yaparak bedeninizi uykuya hazırlayabilirsiniz.

Derin Derin Nefes Alın!

Vücudu dinlendirmek ve tembelleştirmemek ismine gün içerisinde antrenman yapabilir. Hatta derin derin nefes alarak bedeninizi sakinleştirebilirsiniz. Bu devirde bedenin hareket etmesi menopoz semptomlarınızın azalmasına yardımcı olmaktadır. 

Dengeli Beslenme Şart!

Özellikle menopoz devrinde günlük tüketimlerinizde doymuş yağ ve şeker tüketimlerinizi kısıtlayın. Bedeninizin muhtaçlığı olan vitaminleri hekiminizin denetimi altında belirleyerek kullanabilirsiniz.

Zararlı Alışkanlıkları Bırakın!

Sigara alkol üzere ziyanlı alışkanlıklar devamında bir çok sıhhat sorunlarınızı getirir. Sıcak baslamaları bunalmaları arttırmaya neden olan bu alışkanlıklardan uzak durun!

Düzenli İdman ve Spor Şart!

Günlük olarak saatlerce antrenman yapmanıza gerek yok! 15-20 dakika kaliteli bir ömrün kapılarını açıyor. Fizikî olarak ne kadar hareket ederseniz o kadar rahat bir menopoz periyodu geçirebilirsiniz. Fakat idman yalnızca menopoz devri için değil sağlıklı bir ömür, çeşitli sıhhat problemlerinin önüne geçmek için hayatınızın her alanında idman yapmayı alışkanlık haline getirin!

Başa dön tuşu