Mısır ununun cilde faydaları koltuk altı kararmasını yok ediyor!

Tane mısırın öğütülmesiyle elde edilen mısır ununun cilde olan yararlarını duymuş muydunuz? Kozmetik dünyasına epeyce süratli bir giriş yapan mısır ununun cilde olan yararları kıymet biçilemez bedelde. Bilhassa sistemli olarak uygulandığında ciltteki toksinleri atarak cilde parlaklık veren mısır unu sivilce ve akne üzere izlerin tedavisinden tutun da kararmış koltuk altlarının beyazlamasına kadar pek çok mevzuda yardımcı bize oluyor. Pekala mısır unun cilde yararları neler? Mısır unu maskesi nasıl yapılır? Kararmış koltukaltları nasıl geçer? bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız gelin birlikte öğrenelim. İşte içerdiği vitaminler sayesinde ağartıcı özelliği olan ve cildin elastik yapısını artırarak yaşlanma zıddı tesir uyandıran mısır ununun bilinmeyen faydaları!

KOLTUKALTI KARARMASINI YOK EDİYOR 

Mısır ununun içerisinde bol ölçüde A vitamini bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ciltteki toksinler atmakta ve güneşin ziyanlı ışınlarına karşı kalkan oluşturmaktadır. Mısır ununun çok güçlü bir ağartıcı tesiri vardır. Koltuk altı kararması üzere sorunu büsbütün ortadan kaldırarak bölgenin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. 

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa müddette dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİNİ YOK EDİYOR 

Mısır ununun yararı yalnızca bununla da bitmiyor sivilce ve akne izlerinin tedavisinde de epeyce başarılı. İçerisinde bulunan çeşit çeşit vitamin sayesinde cildi nemlendirme tesiri de bulunuyor. 

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeleri haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. 

Başa dön tuşu