Motivasyonu arttıran filmler nelerdir hayatınızın seyri değişebilir!

Hayatta yaşadığımız kimi şeyler bizim demorolize olmamıza neden olmaktadır. Bu üzere durumlarda motivasyonumuzu arttırmak için çeşitli şeylere gereksinim duyarız. Kimimiz kitap okuyarak, kimimiz sinema seyrederek ya da dışarıya çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirerek motivasyonunu arttırmak ister. Siz de motivasyonunuzu arttırmak için sinema önerisi arayanlardansanız bu sinema teklifleri tam size göre! Size önereceğimiz bu sinemalarla motivasyonunuz kanatlanacak! 

İYİLİK YAP YETERLİLİK BUL 

Dünyayı değiştirebilecek bir proje ödevi için kolları sıvayan Trevor, yapılan güzellikler yoluyla büyüyen ve gelişen bir hayali ağ yapar. Bu planın kapsamı şu biçimde: Kendisine yeterlilik yapılan bir insan, 3 farklı bireye düzgünlük yapacak. Dünya daha hoş bir yer olacak. Trevor’un planı ile kendi hayatında da hoş değişimler olur.

 ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ

Bir okulda İngilizce öğretmenliği yapan John Keating, okuldaki çok tutucu disipline karşın öğrencileriyle şiir aracılığıyla konuşur. Öğrencilerin şiir ile kendilerini söz etmelerini ister. Katı kurallardan vazgeçilmesi için gayretler. Öğretmen Keating’in öğrencilerine hayatlarını dolu dolu yaşamaları gerektiğini öğütlemesi sizi de motive edecek.

 UMUDUNU KAYBETME

Bu sinema Chris Gardner isimli bir satıcının hayat kıssasını anlatıyor. Muvaffakiyet merdivenlerini süratle çıkarken bir anda hayatı tepetaklak olur ve finansal ıstıraplara düşer. Daha sonra bu durumdan ötürü eşi onu terk eder. Mesken sahibi de onu kapı dışarı eder. Bu felaketlere karşın âlâ bir baba olmuştur ve hiçbir vakit ümitsizliğe kapılmamıştır. Böylece hayat ona hoş kapılar açacaktır.

 ŞAHANE HAYAT

Georg yolun sonuna gelmiştir. Adapsız kullandığı paralar yüzünden intiharı düşünür. Bu sırada Clarence hayatına girer ve onu bu fikirden caydırmaya çalışır. Sonuç olarak Geroge hayattaki pahasını, kendi kıymetini anlar. Kendinizi güzel hissettirecek müspet sinemalardan Şahane Hayat’ı kesinlikle izleyin.

CAN DOSTUM

Film kapıcı olarak çalışan bir dahinin hayat öyküsünü anlatıyor. Will Hunting’in dahi olduğu bilinmiyor. Bir gün birine saldırmasınedeniyle mahpus cezası alıyor ve cezayı bir matematik profesörünün yanında çalışmak ve birebir vakitte terapi almak koşuluyla çeviriyor. Bu süreç sayesinde zihinsel yeteneklerinin farkına varıyor.

 FORREST GUMP

Çok zeki bir adam olmayan Forrest Gump, aşkın manasını çok uygun bilir. Jenny ile tanışır ve ona aşık olur. Tesadüfen bir savaşa ve Amerikan tarihine şahit olur. Bilmeden yaptığı hoş işlerin farkında değildir.

Başa dön tuşu