Mr Jade’den depremzedelere yardım eli!

Sanat dünyasının en yardımsever isimlerinden Mr Jade, Elazığ sarsıntısına de kayıtsız kalmadı. Bölgeye koli koli yardım materyali gönderen ünlü sanatçı, Elazığ ve Malatya’daki ailelerinin yanına gitmek isteyen öğrencilerin de uçak biletlerini alacağını duyurdu.

Depremzedelere yardım etmek için kolları sıvadı 

24 Ocak Cuma günü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde tüm Türkiye tek yürek oldu. Yer aldığı toplumsal sorumluluk projeleri ve yaptığı yardımlarla isminden sıkça kelam ettiren müzikçi ve işadamı Mr Jade de depremzedelere yardım etmek için kolları sıvadı.

Yardım kolileri hazırlattı

Mr Jade, Elazığ ve Malatya’da zelzeleden etkilenenler için yardım kolileri hazırlattı. İçinde yorgan, battaniye, bebek bezi ve paklık materyalleri bulunan koliler, kısa müddette depremzedelere ulaştırıldı.

Öğrencilere duyuru yaptı

Yardım kolisi göndermekle yetinmeyen ünlü sanatçı, toplumsal medya hesabından ailesi Elazığ ve Malatya’da bulunan öğrencilere de seslendi. Mr Jade, ailelerinin yanına gitmek isteyen öğrencilerin uçak biletlerini alacağını açıkladı. 

Takdir topladı 

Mr Jade’nin “İstanbul yahut öteki vilayetlerde okuyan öğrencilerin Malatya ve Elazığ uçak biletlerini karşılıyorum” duyurusunun akabinde çok sayıda öğrenci ünlü sanatkarla bağlantı kurdu. Gayretleri takdir toplayan sanatçı, depremzedelere yardımının devam edeceğini söyledi.

Başa dön tuşu