Nasır neden çıkar ayak temizliğinize yeteri kadar özen göstermiyorsanız…

Nasır, birden fazla kişinin başına gelmiş bir sıhhat sıkıntısıdır. Bilhassa kemik ve cilt ortasında ortaya çıkan bu sorun kişinin günlük hayat kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Pekala bilhassa dokunulduğunda çok şiddetli bir acıya sebep olan nasır neden çıkar? Nasıl geçer? Çoklukla ayak paklığına yeteri kadar itina gösterilememesi durumu sonucunda ortaya çıkan soruna ait tüm merak edilenleri sizler için cevapladık. 

NASIRIN ORTAYA ÇIKMASININ BİRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR 

Naısırn ortaya çıkmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; Uzun vadeli yürüyüşlerde havasız ayakkabı kullanma, ayakları yeteri ölçüde temizlememe, ayak yapısına uygun olmayan ayakkabı seçme, topuk eğriliği, ayakların daima terlemesi sonrası kâfi bakım yapılmaması, çıplak ayakla yürüme nasırın ortaya çıkma nedenleri ortasında gösterilir. 

NASIRIN TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Nasır gözle görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle kolaylıkla teşhis edilebilir. Şayet nasırınız kolaysa buna meskende de müdahale edilebilir. Lakin şayet iltihabı artmış bir nasırınız varsa ozaman muhakak bir uzmana görünmeniz gerekecektir.  Nasır derinin ziyan görmemesi için olduğu yer nazikçe kesilmelidir. Daha sonra karbonat, limon, aspirin ve sirke karışımı ile temizlenen bölgeye sürülür. Bu formülü nasır geçene kadar uygulamanızda yarar var. Ancak uyarmakta yarar var. Nasırınız sorunlu bir nasırsa, dahada ilerlemeden kesinlikle bir doktora görünmelisiniz.

derinin ziyan görmemesi için anasırın olduğu yer nazikçe kesilmelidir. Daha sonra karbonat, limon, aspirin ve sirke karışımı temizlenen bölgeye sürülür. Nasır geçene kadar bu yol uygulanabilir. 

Başa dön tuşu