Radyofrekans vajina daraltma nedir? Vajina esnemesi sorun olmaktan çıkıyor!

Genital bölgedeki kasların genişlemesiyle birlikte devamında gelen çeşitli sıkıntıların önüne geçmek için uygulanan rafyofrekans tekniği hayli tesirli olmaktadır. Doğum sonrası yahut yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan vajina genişlemesini daraltma usulü ile bayanların ortak problemini tahlil getirmektedir. Pekala radyofrekans vajina daraltma nedir? Nasıl yapılır? Radyofrekans vajina daraltma prosedürü hakkında merak edilen tüm sorulara  Dr. Nüket Eroğlu yanıtladı. İşte radyofrekans vajina daraltma hakkında merak ettiğiniz her şey elmaelma.com’da!

VAJİNAL GENİŞLİĞE BAĞLI SORUNLAR TARİHE KARIŞIYOR!

Dr. Nüket Eroğlu, ‘Genital bölge kaslarındaki gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği sorunlar bayanları çok mutsuz ediyor’ dedi. ‘Ancak bu problemlerin üzerini örtmek ve görmezden gelmek en yanlış hareket. Cinsellik yemek, içmek üzere herkesin muhtaçlık duyduğu hem bedensel hem ruhsal tatmin yolu. Mutsuz bayan ‘mutsuz toplum’ demek. Radyofrekans ile bayanların tüm bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulması çok kolay!’ diye söz etti.

Yaş ilerlemeye başlayıp kaslar gevşemeye başladığında vulvovajinal bölgedeki kasları müdafaanın değerli olduğunu söyledi. Yaşlanmanın kaçınılmaz bir süreç olduğunu vurgulayan Dr. Nüket Eroğlu, vajinal kasların sıkılığını korumak için önlem alınmazsa elastikiyet azalması ve kolajen kaybının ilerleyerek bu durumun kendini idrar kaçırma ve cinsel tatminsizlik olarak göstereceğini belirtti.

Özellikle doğum yapmış bayanların hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren jinekolojik kas gevşekliği, idrar kaçırma sıkıntısıyla birlikte cinsel ve ruhsal külfetleri da beraberinde getiriyor.

Özellikle genetik yatkınlık, doğumlar, ağır cinsel bağ nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik vakitle çok önemli ruhsal dertlere neden oluyor. Menopoz devrinde genital cilt dokusunun incelmesi ile artan vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel alaka moral bozuyor. Sık vajinal enfeksiyon, tekrarlayan mantar enfeksiyonu sorunu ile karşı karşıya kalan bayanlarda da bölgesel direnci arttırdığı için tedavi hedefli uygulanıyor.

Radyofrekans tedavisi ile genital gençleşme en yeni tedavi protokolü. Radyofrekans tedavisinde uygulama cerrahi ya da iğne üzere hiçbir girişimsel süreç ve anestezi gerektirmiyor. Bu nedenle acısız, ağrısız ve büsbütün komplikasyonsuz bir tedavi. Vulvaya ve vajina kanalına uygulanan Radyofrekans süreci ortalama 30 dakika kadar süren, uygulaması son derece kolay lakin son derece tesirli bir süreç.

Vulvovajinal sıkılaştırma idrar kanalı çıkışını müspet etkileyeceği için idrarını tutamayan ve öksürünce, hapşırınca, kahkaha atınca idrarını kaçıran bayanlar için son derece memnunluk verici bir sonuç doğuruyor.

Radyofrekans, genital dokuda gençleşme sağlarken vajinal küçük dudaklarda da küçülme ve sıkılaşma sağlayarak estetik bir görünüm yaratıyor.

Radyofrekans tedavisi vajina girişini sıkılaştırıyor, vajinal ıslaklığı arttırıyor, G noktasının penise sürtünme şiddetini arttırarak cinsel bağlantı sırasında hazzı ağırlaştırıyor ve orgazm kalitesini arttırıyor. Vajinal giriş kısmının daraltması ve sıkılaşması erkek partner tarafından da net olarak hissediliyor. Süreçten 2-3 hafta sonra aktiflik daha da artarak hissedilmeye başlanıyor. Tesir kalıcı.

Başa dön tuşu