Saç derisinde koku neden olur? Saç derisi kokusuna bitkisel çözüm…

Birçok kişi saçlarımı yıkamama karşın tabanlarında koku oluyor, ne yapabilirim? sorusunun karşılığını araştırıyor.Yapmış olduğumuz tüm şampuanlama süreci ve yıkamadan sonra bile saç derisinin makûs kokusundan kurtulamıyorsak uygulayabileceğimiz kimi doğal usuller bulunuyor. Pekala kişinin kendisini rahatsız eden ve etrafındaki insanlarında hissedeceğinden telaş ettiği saç derisindeki kokudan nasıl kurtulabiliriz? Elmaelma.com olarak sizler için bu sorunun yanıtını araştırdık…

Saç Derisindeki Kokunun Sebepleri Nelerdir?

Hava şartları da saç derisi kokusunu etkileyebileceği üzere yıkanılan saçın güzel bir biçimde kurutulmaması, güneşe fazla maruz kalma ve terleme, kullanılan saç bakım eserleri üzere etkenler de saç zirvesi kokusuna sebebiyet verebilir. 

Saç derinizden yayılan kokunun bir sebebi de cilt tipinize dayanıyor olabilir. Yağlı cilde sahip bireylerin saçları etraftaki güçlü ve makûs kokuları daha kolay emer. Bu cilt tipine sahip olanlarda sivilce oluşumu da daha sık görülmektedir.

Saçlarınızı Hergün Yıkıyorsanız…

Saçlarınızı sık sık hatta hergün yıkasanız bile saç derisinde koku sıkıntısını yaşayabilirsiniz. Sabah yıkayıp çıktığınız saçın akşam olmadan makus kokması sıhhat sorunlarına işaret edebilir. Hatta hergün yıkanan saçta bu sorun daha da artabilir.

Saç Tabanlarındaki Koku Nasıl Önlenir?

-Limon ve sirke kullanarak saç derisindeki makus kokudan doğal bir sistemle kurtulmuş olursunuz. İki adet limon suyunu bir bardak suya sıkıp, saç derinize sürürek bekletin daha sonra yıkayın.

Elma sirkesi de saçı doğal bir formda temizler. İki bardak suya yardım bardak elma sirkesi ekleyerek birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı soğuk su ile yıkayın.

-Saçları günde birkaç defa ihtimamla taramak saçların sağlıklı kalmasına ve derideki fazla kirin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

-Saçlarınıza uygulayabileceğiniz güzel kokulu durulanmayan bir bakım eserlerinden yararlanabilirsiniz.

 -Zeytinyağı da bitkisel yağ asitleri içerir ve bu asitler saçlarda berbat kokuya sebep olan oluşumları etkisiz hale getirir.

Başa dön tuşu