Selülit masajı nasıl yapılır hem etkili hem de basit!

Kadınların endişeli hayallerinden biri de selülittir. Çabucak çabucak her bayanda görülen bu can sıkıcı duruma hareketsizliğin ve yanlış beslenmenin neden olduğu biliniyor. Meskende uygulayacağınız masaj teknikleri sayesinde bu meşakkatten kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yalnış duymadınız! Selülit masajı sayesinde bu  derdinizden kısa bir mühlet içerisinde kurtulabileceksiniz. Pekala selülit masajı nasıl yapılır? diyorsanız gelin daima bir arada öğrenelim. 

HAREKETSİZ ÖMÜR SELÜLİTE NEDEN OLUYOR 

Selülit sorunu beslenme bozuklukları, hareketsiz ömür ve sirkülasyon meselelerinden ve bunun yanı sıra genetik faktörlerden ötürü ortaya çıkan bir problemdir. Bu problemden kurtulmak emeliyle yapılan masaja ise selülit masajı denilmektedir. 

Selülit masajının birinci şartı doğal yağlara başvurmaktır. İster tek bir yağı isterseniz de birkaç yağı masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Selülit masajı yapmak için lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağını kullanabilirsiniz. 

MASAJ YAPARAK KAN DOLAŞIMINIZI HIZLANDIRIN 

Bu yağları ister tekini ister bikaç adedini bir kapa alarak karıştırın. Akabinde ellerinize alarak avuçlarınızı birbirine sürtün ve ısınmasını sağlayın. Sonra bacaklarınıza ve kalçanıza uygulayın Bacaklarınıza masaj yaparken aşağıdan üste gerçek ve dairesel hareketlerle yapın. Bu masaj sayesinde kan akışınız hızlanacak ve dolanıma güzel gelecektir. Bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız streç sinemayla sarabilir 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu süreci haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz. 

Başa dön tuşu