Selülit masajı nasıl yapılır yazın pareoya yapışık gezmek istemiyorsanız…

Gün içerisinde hareketsiz kalma ve yanlış beslenme sonucu ortaya çıkan bir çok bayanın baş belası olan selülitlerden kurtulmak için selülit masajı yapmanın tüyolarını bir ortaya getirdik! Yaz aylarında pareoya yapışık bir biçimde gezmek istemiyorsanız selülit masajı yapmanın tüm ayrıntılarını haberin devamında görebilirsiniz. 

SELÜLİT MASAJI NEDİR İŞE YARIYOR MU?

Düzensiz beslenme, gün içerisinde yeteri kadar hareket etmeme kan sirkülasyon sıkıntıları ortadan kaldırmaya selülit masajı deniliyor. Her şeyden evvel beslenme ve antrenmanı hayatınızda alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde istediğiniz kadar masaj yapsanız bile tesirini ziyadesiyle görmeniz mümkün olmayacaktır. 

VÜCUDUNUZU FIRÇALAYIN!

Selülit oluşumunu engellemek için birinci olarak sağlıklı beslenme ve antrenman yapmak gerekiyor. Eğerki sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayatınıza dahil ederseniz selülit sıkıntıları yaşamanıza gerek kalmaz. Her sabah uyandığınızda vacaklarınızı beden fırçası ile aşağıdan üst olacak halde fırçalayarak selülit oluşumlarınızı engelleyebilirsiniz. 

SELÜLİT MASAJI NASIL YAPILIR?

Selülit masajı yaparken vücuunuza soğuk press doğal yağlardan oluşan lakin tek bir yağ ile de yapabilirsiniz. 

Lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağı kullanabileceğiniz yağlardan kimileri işinizi görecektir. 

Tercih edeceğiniz yağı bir kabın içerisine koyarak karıştırın daha sonra ellerinizi batırıp iki elinizi birbirine sürerek yapın elinizde ısınmasını saplayın. Selülit sıkıntılarınızın olduğu bölgeye sürerek dizlerinizden kalçanıza hakikat çok bastırmadan uygulayın. Dairesel hareketlerle bacağınıza masaj uygulayayın.

Son olarak bacağın iç kısmından dış kısmına hakikat masaj yapın. masaj bittikten sonra bacağınıza streç sinema ile sarıp yağları cilde uygunca geçmesini sağlayın. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklettikten sonra haftada bir kaç kere uygulayın.

Başa dön tuşu