Selülitlerden kurtulmanın yolları kahveden uzak durun!

Kadınların en büyük kabuslarından bir tanesi de elbet selülittir. Hayli makus bir görünüme sebep veren selülitlerden siz de kurtulmak istemez misiniz? Özellkle yaz aylarında rahatça bikini ya da kısa etek giyebilmek isteyen bayanlar için tam bir kabusa dönüşen bu durumdan kurtulmanın en kolay 4 adımını sizler için araştırdık. Pekala selülitlerden kurtulmanın yolları neler? İşte yapmanız gerekenler! 

EN AZ 2 LİTRE SU İÇİN 

Günlük su tüketiminizi kesinlikle arttırın en az 2 litreye yakın su kesinlikle içmelisiniz. Böylelikle bedeninizi tertibe sokabilecek ve selülit kabusundan kısa müddette kurtulabileceksiniz. 

SELÜLİT MASAJINI İHMAL ETMEYİN 

Selülit masajı yapmak için Lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağından yararlanabilirsniz.  Kullanacağınız yağları bir kapta karıştırın ve problemli bölgeye uygulayın. Hepsi bu kadar! Bu yağlarla birlikte kan akışınız hızlanacak ve selülit sıkıntısından kurtulacaksınız. 

KURU FIRÇALAMA ÇOK ÖNEMLİ! 

Selülitleri yok etmenin en kolay yollarından biri de hiç elbet kuru fırçalamadır. Kuru fırçalama selülitler için adeta bir mucizedir. Kan akışının hızlanmasını sağlayarak selülit manzarasının azalmasını sağlar. 

 ÇAY, KOLA VE KAHVEDEN AMAN  UZAK DURUN

Selülite neden olan durumların en kıymetlilerinden bir tanesi de çay, kahve ve kola tüketimidir. Hatta ve hatta selülit nedenlerinin ortasında gösterilen birinci etken kahvedir. İçerisindeki kafeinin selülite taban hazırladığı düşünülmektedir. Bu nedenle çay,kahve ve koladan kesinlikle uzak durmalısınız. 

Başa dön tuşu