Sivilceler nasıl geçer diş macunu sürmeyi deneyin!

Diş macunu sivilceye güzel gelir mi sorusunun karşılığını arıyorsanız tam olarak gerçek yerdesiniz. Sivilcelere uygulanan rastgele bir doğal yoldan tesirli bir sonuç alabilmek için daima kullanımı önerilmektedir. Lakin bu doğal formülleri denerken cilt tipinin temel alınması, cilt sıhhati açısından da epeyce kıymet arz etmektedir. Sizde sivilcelere diş macununun âlâ gelip gelmediğini merak ediyorsanız haberimizin ayrıntılarını okumaya devam edebilirsiniz.

Diş macunu sivilcelere uygun gelir mi?

Diş macunu, hem cilde yardımcı hem de cilde ziyan verebilecek kimyasalların bir karışımını içerir. Hidrojen peroksit, kabartma tozu ve alkol üzere kimyasallar cildi sterilize eder ve gözenekleri kapatır. Lakin dikkatli olmakta yarar var. Diş macununun içerisinde yer alan bu bileşenler cildinizi önemli manada kurutabilir. Diş macunu, sıklıkla tahrişe ve iltihaplanmaya neden olan bir unsur olan metanol içerir ve bu da sivilceyi daha da kötüleştirebilir. Uzun süren sivilce tedavisi için diş macunu kuru, sistemsiz cilt, daha fazla kırılma ve hatta hafif ağartmalara neden olabilir. 

Diş macunu ile sivilce kurutma usulü dışında aşağıdaki tedavi prosedürleriyle sivilceyi kısa mühlet içerisinde geçirebilirsiniz.

Spor yapmak şart

Spor yapmanın sivilce ile rastgele bir teması olmadığını muhakkak düşünmeyin. Karaciğerde meydana gelen yağlanmanın en büyük nedenlerinden birisi de hareketsiz hayattır. Karaciğerde meydana gelen yağlanmalar da cildinizde sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olacaktır. Diş macunu ile sivilce kurutma sistemleri üzere cildinizde tahrişe neden olacak sistemler yerine hareketli ve sağlıklı hayatı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı bir cilde hem de sağlıklı bir bedene kavuşmuş olursunuz.

Yastık kılıflarınızı sık sık değiştirin

Yastık kılıflarınızı daima olarak değiştirmek, cildinizde meydana gelebilecek rastgele bir sivilce sorununun önüne geçecektir. Yastıkta meydana gelen toz ve kir cildinizde gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

Güzellik uykusu önemli 

Güzellik uykusu dediğimiz şey tam olarak yanlışsız bir isimlendirmedir. Hoşluk uykusu gerçektir ve direkt cilt sıhhatine katkıda bulunur. Uyurken, bedeniniz dokuyu tamir etmek ve genel sıhhati güzelleştirmek için büyüsünü yapar. En azından, uyku eksikliği cildin matlaşmasına neden olur. Bedenin kendini tamir etmesi gereken vakte sahip olmadığı vakit, kollajen üretimi yavaşlar ve cildin sarkık, lekeli ve yorgun hissetmesini sağlar. 7 ve 8 saat ortası uyku akne sorunlarınıza deva olabilir.

Başa dön tuşu