Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır duş süresini kısaltın!

Sıcak havalarla birlikte cildimiz oldukça bir yoruldu. Deniz, güneş, kum derken yorgun düşen cildimiz bir de artık soğuk havalarla karşı karşıya kalmak üzere. Pekala ne yapmalıyız? Cildimizi nasıl korumalıyız? Sonbahar yaklaşmışken cilt bakım rutinlerimizde neler değiştirmeli neleri ek etmeliyiz? Elmaelma.com olarak sizlere sonbaharda dikkat etmeniz gereken cilt bakım rutinlerini sıraladık! İşte yapmanız gerekenler! 

Mutlaka güneş kollayıcı kullanın! 

Her ne kadar yaz ayı yavaş yavaş btiyor olsa da güneş kreminizden asla vazgeçmemelisiniz. Cildinizin yaş kış korunmaya muhtaçlığı var. Hafif bir eserle cildinizi UV ışınlarına karşı müdafaaya devam edebilirsiniz. 

Duş sürenizi kısaltın

Genellikle uzun müddet sıck suyun altında kalmak herkese güzel geliyor. Lakin sonbaharda duş sırasındaki yüksek sıcaklık cilt kurumasına neden oluyor. Duş alırken ılık suyu tercih etmeli 5-10 dakika ortasında duş almanız önerilmektedir. 

Nemlendirici kullanın

Sıklıkla nemlendirici kullanın. Nem, soğuyan havalarda cilt bakımının kilit sözüdür. Sonbaharda yaza oranla daha ağır kıvamlı bir nemlendiriciye geçmelisiniz. Cildin nemlenmesi son derece kıymetlidir. Bu nedenle yaz kış cildinizi nemlendirmeye itina göstermelisiniz. 

Başa dön tuşu