Tahin neye iyi gelir bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor!

Genellikle pekmezle tüketilen tahin, içerisindeki varlıklı vitamin ve mineral, antioksidan sayesinde sıhhate epey yararlı bir besin. Yararları saymakla bitmeyen tahin bağışıklık sistemini güçlendirmenin doğal yolunu bizlere sunuyor. Tahin bu yararının yanında kemik erimesini önlüyor, beyin sıhhatine ve kemiklere düzgün geliyor. İşte şifa kaynağı tahinin bilinmeyen faydaları!

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Tahinin dört kıymetli besin unsurunu içeriğinde bulundurur. Bunlar demir, selenyum, çinko ve bakırdır. Bu unsurlar bağışıklık sisteminin muhtaçlık duyduğu takviyesi sağlar.

Kemik erimesini önler

Bakır, fosfor, kalsiyum ve demir üzere çeşitli mineral profilleriyle, tahin kemik yoğunluğunu artırmaya ve osteoporozu önlemeye yardımcı olabilir.

Beyni sıhhatine düzgün geliyor

Tahin sağlıklı omega-3 ve omega-6 yağ asitleri ile doludur. Bu yağ asitleri bedendeki hudut dokularının gelişimini artırır ve bu da beynin sıhhatini düzgünleştirmeye yardımcı olur. Ayrıyeten Alzheimer hastalığının gelişimini yavaşlatmaya yardımcı olurlar. Omega 3 tüketildiğinde düşünme ve hafıza artar. Manganez hudut ve beyin işlevlerini da arttırır.

Kalp sıhhatini koruyor

Araştırmalara nazaran, omega-3 yağ asitleri yalnızca bedendeki kolesterol düzeyini düşürmekle kalmaz, birebir vakitte iltihap kaynaklı kardiyovasküler hastalığın tedavisinde de yardımcı olur.

Başa dön tuşu