Teff tohumlu çay nedir

İçerisinde tam 20 farklı bitkinin bulunduğu, zayıflamaya yardımcı olan, toksinlerin bedenden atılmasını sağlayan ve tıpkı vakitte güç veren bir bitki çayıdır. Halk ortasında teff life slim olarakta bilinir. Hirbir vakit yüzde 100 zayıflatmaz lakin mevcut zayıflama programınızı hızlandırarak süratli bir halde kilo vermenize yarar sağlar. 

Kullanımı

Kahvaltı yapmadan yarım saat evvel tüketilmesin gerekmektedir. Hazırlamak için ise öncelik 1 fincan kadar suyu kaynatınız. Akabinde kaynamış suyun içerisinde bir ölçü çaydan atını ve yaklaşık 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz. Demlenme süreci bittikten sonra çayınızı afiyetle tüketebilirsiniz. Çayın genel olarak aç karnına tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Gebe bayanların teketmesi uygun olmadığı üzere kronik bir hastalık nedeniyle ilaç kullananlar da hekimlerine danıştıktan sonra kullanmalıdır. Emziren anneler için belirli bir aydan sonra kullanım özgürdür. 

Faydaları nelerdir

Bölgesel olarak da zayıflama sağlayan içeriği sayesinde kullanıcılarına sağlıklı tesirler sunmaktadır. Bu olumlu tesirler sonucunda eserin rastgele bir yan tesirinin ve ziyanının olmadığı neticelendirilmiştir. Yüksek oranda protein, demir, magnezyum, kalsiyum, fosfor, C vitamini ve tiamin bulundurmaktadır. Bu bakımdan besin kıymetleri epey yüksek olan teff bitkisi sağlıklı yaşamak isteyenler için en ülkü besinlerden biri olmaktadır.

– Kıymetli bir amino asit oranı bulunan bitki ayrıyeten glutensiz olmasından dolayı çölyak hastaları tarafından kullanılabilen bir besindir.

– İçerisindeki besinler sayesinde kansere karşı değerli bir kollayıcı besin kaynağıdır.

– Teff bitkisinin öne çıkan özelliklerinden biri ise kan şekerlerini düzenleyici tesirinin olmasıdır.

– Bilhassa şeker hastaları için değerli bir insülin dengeleyicidir.

– Sindirim sistemini düzenlediği, yağ yakımını ve metabolizmayı düzenlediği için zayıflamak maksadıyla sıkça başvurulan bitkiler ortasında yer alır.

Başa dön tuşu