Ter kokusu nasıl önlenir karbonat sürmeyi deneyin!

Ter kokusu nasıl önlenir? Ter kokusunu önlemenin püf noktaları neler? Meskende uygulayacağınız kolay teknikler sayesinde ter kokusunu önleyebileceksiniz. Elmaelma.com olarak bedenin doğal bir tepkisi olan ter kokusundan kolay formüllerle kurtulmanın yollarını sizler için araştırdık. 

Koltukaltına limon sürerseniz… 

Biraz limon ve su ile koltuk altındaki bakterileri yok edebilir ve makûs koku oluşumunu önleyebilirsiniz. Yarım limonun suyunu, yarım bardak suya ek edin. Bir pamuk yardımıyla koltuk altınıza sürün. Hepsi bu kadar! Lakin öncelikli olarak küçük bir bölgede limona alerjnik olup olmadığını görmenizde yarar var. Limon sitli olduğu için hasas ciltleri tahriş edebilir. 

Ter kokusu için karbonatı deneyin!

Limon ve karbonat ter kokusu için tesirli bir tahlildir. İki koltuk altınıza yetecek kadar kabartma tozunu bir kabın içerisine koyun. Üzerine limonun suyunu sıkarak, karışımı hamur kıvamına getirin. Koltuk altlarınıza sürün ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Hepsi bu kadar. Koltukaltınızdaki ter kokusundan kurtulabileceksiniz. 

 Yediklerinize kesinlikle dikkat edin 

Ter kokusunu belirleyen faktörlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz tüketilen besinlerdir. Yediğiniz yemeklere kesinlikle dikkat edin. Özellikle Acılı, baharatlı, soğanlı, sarımsaklı yiyecekler bedeninizde berbat koku oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle bu stil yiyeceklerden uzak durun. 

Başa dön tuşu